Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Sklypo landšafto formavimas - II etapas

Apie sklypo sutvarkymo darbų pradžią rašyta čia Sklypo landšafto formavimas - I etapas  
Antrame etape numatėme pakelti žemiausią sklypo zoną ir joje įrengti drenažą, kad pieva rudenį ir pavasarį nemirktų ir turėtume patogią aikštelę užsiėmimams su šunimis. Preliminariai planuoju žemiausią kraštą kilstelėti ~50cm ir link namo pereiti iki +15-20cm.
Kaip planuoju tai atlikti? Pirmiausia nuimsiu augalinį gruntą, kuris puikiai tiks vejos įrengimui, nes gero juodžemio sunku gauti, o gavus jis labai brangus. Panaudosim tai ką turim ;) Tada iki norimo aukščio pilsim ir planiruosim smėlį, - jis bus kaip drenuojantis pasluoksnis, nutraukiantis drėgmę nuo pievos paviršiaus. Numatomos aikštelės zonoje įrengsime drenažą, - jis surinks perteklinį vandenį iš smėlio sluoksnio.
Pirmadienis, gegužės 14d. Pradedame pasikapstymus. Pradėjus nuiminėti augalinį sluoksnį, pasirodė, kad derlingo grunto storis gana didelis, vietomis siekia gerus 70cm. Kasame jį visą kiek galime, nes smėlis pigesnis už juodžemį, kurio mums dar reikės ir kitose sklypo dalyse. Keliose vietose net ima sunktis vanduo. Gal šaltiniai o gal prasimušančios srovės iš užsikišusio sovietinio drenažo.
Juodžemio prikasime tikrai nemažai. Manau užteksime jo visų pakeistų sklypo dalių uždengimui prieš sėjant veją.

Net gandras susidomėjo, kas gi čia vyksta :)


Vakarop dar spėjom atsivežti ir į duobę sumesti porą mašinų smėlio. Viso 36 kubus, - bet tai niekingas kiekis :DAntra diena. Kaip vyksta darbas? Numatytoje zonoje kasame duobę - "karjerą", nuimdami juodžemį. Juodžemio tikrai nemažai. Manau pakaks šlatams aplink namą ir kitoms sklypo vietoms padengti. Kai atveža smėlį, sustumiame jį į iškastą duobę ir iki sekančio reiso vėl kasame karjerą.Nusikasus augalinį gruntą, vietomis matosi besikaupiantis vanduo o pagrindas po kojomis banguojantis. Nežinau, gal tai šaltiniai o gal vanduo nori veržtis iš užsikišusio sovietinio drenažo drenažo. Viena aišku, kad sprendimas šioje zonoje įrengti drenažą yra teisingas.
Antrą dieną supylėme 162 kubus smėlio, t.y. 9 mašinas.
Darbelio dar liko nemažai.


Trečia diena. Vežam smėlį ir metam į poligoną :D
Suvežėme ir supylėme taipogi 162 kubus smėlio, t.y. 9 mašinas.


Ketvirta diena. Su nivelyru susižymėjome kampus (spalva pažymėtas norimas aukštis ant kuoliukų kampuose), nes šią aikštelę planuojame turėti lygią. Baiginėjame vežti smėlį ir užpilti paruoštą daubą.


Pagaliau "tinklinio" aikštelė baigta, bereikia tik tinklo ir kamuolio ;)Paskutinę dieną suvežėme dar 144 kubus smėlio (8 mašinas). Spėdamas pataikiau gana tiksliai, - liko gal 2-3 kubai. Šioje zonoje dar darysime drenažą o tada ją užpilsime nukastu augaliniu gruntu. Sekantis sklypo tvarkymo etapas bus blogai iškasto tvenkinio tvarkymas.

Komentarai

 1. Kiek masinu?
  Kiek tai kainuoja? Ir bobketas kokį 15 Eur ne pigiau spėju?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Masinu 28 po 18kubu. Pagrinde kainuoja atvezimas, pats smelis pigus. Iki manes atvezti iprasta kaina 100€, bet tokiam kiekiui sutarem po 90€

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na samata bus nepigi. Bet pas Jus galima taikyti posakį "Apie viską pagalvota";)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Norisi susitvarkyti tinkamai, kad isikelus gyventi nebereiktu galvoti apie dideliu, esminiu problemu sprendimus. Bandau prisilaikyti principo: Darom tinkamai, arba nedarom išviso, neužsiimam tuom.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Neprotingiau račioką samdyti, kuris viską 3kart greičiau ir pigiau padarytų, nes tas bobkatėlis, kaip kastuvuvėlis smėlio dėžėje atrodo....aišku, operatoriui liuks, darbo daug, pinigų taip pat ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šiuo atveju bobkata buvo paprasciau paimt. Didesnio traktoriaus butu irgi viksrinio reikeje

   Panaikinti
  2. Nezinojau, koks bus pravazumas nusikasus su sunkesne technika, vietomis jautesi ir pabangavimas zmogui einant

   Panaikinti
 6. Gaila foto nesimato sunkvežimio, kuris veža 18 kubų, o gal tonų? Dažniausia vežėjai skaičiuoja tonomis. Pvz 4 ašių sunkvežimis veža 18 tonų, 5 ašių veža 24 tonas. Taigi kubų skaičių priklauso ką veža.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kiekius derinome kubais. Sunkvezimiai du buvo, dyyydeli, su ilgom priekabom :D

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as