Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Sklypo landšafto formavimas - I etapas

Statant mūsų namą, jo pamatams buvo įrengta smėlio aikštelė, kuri, kad namas būtų aukščiau kelio lygio, gavosi gana aukšta. Rytinėje ir pietinėje pusėje nuo esamo sklypo aukščio pakėlimas sudaro gerą metrą, kitose pusėse mažiau. Pamatas iš išorės jau užpiltas smėliu, tuopat suformuojant ir aikšteles būsimai kampinei terasai. Atėjo laikas suformuoti sklandžius, nedidėliu kampu susijungiančius su likusia sklypo dalimi šlaitus.
Grunto šiam reikalui reikėjo tikrai nemažai. Pavyko gauti grunto, kuris gaunamas nuvalant jį nuo betono prieš pastarojo malimą. Toks gruntas gerokai pigesnis nei pigiausias smėlis. Galiu pasakyti, kad atvežta žemė buvo gana neprastos kokybės. Akmenų ir betono gabaliukų tikrai nedaug. Iš bėdos būtų galima net žolę sėti.
Penktadienį buvo atvežtas bobcat'as ir kibome į darbą. Pirmiausia nusprendėme užpilti techninę duobę likusią nuo vandens gręžinio gręžimo. Štai čia ir užstrigome... Bet apie viską iš eilės.
Užkasėme techninę duobę, likusią nuo vandens gręžinio gręžimo. Joje buvo nemažai vandens, taigi užkasta vieta tapo nestabili. Formuodamas šlaitą šioje vietoje, bobcat'as neatsargiai vienu vikšru pataikė tiesiai į "spąstus". Turėjome nekasdienišką įvykį, sukėlusį streso ir nemažai galvos skausmo, nes įprastos gelbėjimo priemonės pasirodė visiškai neveiksmingos. Pasiteisino vienam iš darbuotojų galvon šovusi nestandartinė mintis. ;)


Išgelbėjus techniką, popiet dar pavyko suformuoti šlaitą rytinėje pusėje. 




Likusią darbų dalį baigėme šeštadienį. 





Dabar namas stovi ant tvarkingo kalnelio. 




Turėjome skaldos, tad atsinaujinome bei sutvarkėme ir įvažiavimą, nes jis jau buvo "šiukšlinas". Šioje vietoje buvo pilamas smėlis bei maišomas betonas ar kiti mišiniai, tad aikštelė jau atrodė nebekaip.



Sekančiais etapais tvarkysime antžeminę dali aplink tvenkinį, kad ekskavatorius galėtų ramiai jį apvažiuoti, nes tvenkinys iškastas blogai ir jį reikia pagal galimybes perdaryti. Taip pat, nuėmę augalinę grunto dalį, smėliu sukelsime likusį neužstatytą sklypą 30-50cm bei įrengsime drenažą, nes gruntiniai vandenys čia gana aukštai.



Komentarai

  1. Su smagiais nuotykiais čia :) Tikrai žaviai jūs čia tą sklypą susitvarkėte! O ką reiškia blogai iškastas tvenkinys?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Slaitai netinkamai suformuoti, "iskramtyti", su laiku nuslinks. Maudykla netinkamai padaryta. Ir forma kazkokia...

      Panaikinti
  2. Na ir įvykį apturėjot... Beje, patys vairavot bobcatą. Jei taip, kokia patirtis?

    AtsakytiPanaikinti
  3. Atsakymai
    1. Ne, ten putplastis namo isorinei sienai esanciai garaze.

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as