Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje.
Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic. Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija.


Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius.
Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis.Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras.


Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai.


Nulinės kanalizacijos schemutė:


Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių.
Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje:Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą.


Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į ją iš šoninių patalpų, lyg eglute, pajungiamos nuotekų atšakos iš patalpų koridoriaus šonuose.

Pasiekėme rostverko apšiltinimo išorę ir išlindome jau lauke.
Klozetai ir bide bus rėminiai, todėl vamzdžiai jiems privesti prie pat sienos, išpjaunant putą.Praustuvams vamzdžiai iškelti į reikiamą aukštį ir įleisti į sieną. Sienos vidinės, tai grėsmės sandarumui nėra.Voniai ir dušui vamzdžiai tiesiog iškelti iki būsimo grindų lygio.
Štai toks trumpas fotoreportažas apie nulinės kanalizacijos įrengimą.
Vyrams už darbą rašau tvirtą 10/10, tikri broliai šaunuoliai. Tiesa, kanalizaciją įrenginėję vaikinai ištikro yra tikri broliai ;)
Eilėje jau laukia medžiagos pamato drenažui ir dujotekio atvedimui į namą.P.S.:  Atsižvelgiau į komentatorių pastabas, kurios manau yra pakankamai logiškos, ir perdėjome ilgiausią atkarpą iš D50mm vamzdžio, t.y. atkarpą nuo virtuvės plautuvės iki pagrindinės trasos, panaudodami D110mm vamzdį. Galima bus miegoti ramiai ;)
Planelis dabar atrodytų taip:


Vamzdukas dabar storas ir raudonas:


Komentarai

 1. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Daug žmonių nepasimoko ir deda 50mm vamzdžius nulinei kanalizacijai. Negali būti nei vieno metro, nors ir praustuvui. Visur turi iš žemės išlysti 110mm!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kas blogai? Turetu uzsikisineti?

   Panaikinti
  2. Is patirties virtuveje dekit storesni vamzdi, nes riebalai uzkisa ir i metus karta teks valyti, kadangi vamzdis labai ilgas manau bus problemu.

   Panaikinti
  3. Visiškai pritariu dėl d50 po žeme. Pas mane visur d110, ties praustuvais ar kriauklėm eina magistrale d110, paskui 110 alkūnės ir tik tada perėjimas 50/110. ir tik stačiosios dalys kurios kyla į viršų yra d50. Didžiausias trūkumas pas jus manau tai virtuvės magistralė. :) o d160 viduje kaip ir nenaudojams :) bet nieko blogo :)

   Panaikinti
 3. Atsakymai
  1. Alsuoklis isistatys vadinamoj techninej patalpoj, aka "katilinej".

   Panaikinti
  2. Kad ir kazkoki toki istatysim, kai jau santechnika montuosim https://www.senukai.lt/p/vakuuminis-ventilis-wavin-50-x-32-mm/2evk

   Panaikinti
 4. Kol ne velu, virtuves atšaką būtinai perdarykit į 110.

  AtsakytiPanaikinti
 5. OK, permesime virtuves atsaka su D110mm vamzdziu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kaip dauguma surase - viskas kas smelyje turi buti 110. Ne tik virtuve! Trakim kriauklei kas virs smelio - 5cm. O broliams saunuoliams reiktu saunius pendelius atmatuoti:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau ne tik iki smėlio, bet ir iki pat grindų betono viršaus turėtų būti 110 ten, kur tik įmanoma. Užsikimšimo atveju daug mažiau problemų bus, nei bandant dirbt per 50mm vamzduką.

   Panaikinti
  2. Broliai daro taip, kaip pageidauja uzsakovas. Kitose atkarpose tikrai nekeisiu, nemanau, kad ten gali kilti bedu, trumpos jos. Pas mane bute, jau pries 17 metu sudeta D50 vamzdziai ir ten dar tokia situacija, kad nuolydzio tinkamo nejo padaryti, taciau jokiu bedu su virtuves plautuve, ten kur daugiausia riebalu ir didziausia uzsikisimo tikimybe, nebuvo. Na buna kartais, kai koki kotleta sumeti i vidu, kad pompa keliskart paspaudai.

   Panaikinti
  3. Broliams tikrai jokiu priekaistu, pasakiau kad noriu perdet atsaka, - OK, bus padaryta, jei taip reikia ;)

   Panaikinti
  4. Zinoma geriausia butu, kad uzsakovas, pries pradedant darbus, jau kuo tiksliau zinotu, ko konkreciai nori. Cia jau as tik i savo darza akmeni imest galiu, taip pareguliavau, taip vyrai ir padare ;)

   Panaikinti
  5. Manau meistrai nedurni, tiesiog daro kaip projekte parodyta arba kaip nori šeimininkas, arba jei patiems reikia nuspręst ką dėt - taupo. Neveltui oranžinių vamzdžių d50 nebuna :) Šaunu, kad pataisys. Tiesiog kartais nesinori veltis i konfliktus su meistrais, nors matosi, kad jie dirba atmestinai. Jei būtum palikęs šita vietą, būtum sugriovės savo, kaip maximalisto įvaizdį - nu to kuris deda 20cm putos pamatų šiltinimui, 1 metro gylyje, bet į žemę kasa d50 pilkus vamzdžius. :) Sėkmės darbuose :)

   Panaikinti
  6. Projekto nebuvo, cia buvo uzsakovo "maximalisto" pageidavimas :D Vaikinai taktiski ir kulturingi, ne is pavartes, specialiai nesamoniu tikrai nedaro ;)

   Panaikinti
  7. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  8. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  9. Taigi stoves reikalingi filtrai ir minkstintojai, jei reikes pagal vandens tyrimus. Nepasakokit pasaku ir nebegasdinkit be reikalo, ir maziau gandu klausykites

   Panaikinti
 7. Kur parsiduoda tas lankstus dujų įvado pajungimas, kurį galima kišti po pamatu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Per dujininkus reiktu organizuotis.

   Panaikinti
  2. http://www.vilduja.lt/produktai/pamatiniai-perejimai/lankstus-pamatiniai-perejimai/ - 74 Eur + PVM - pagaliau radau (dujininkai plešia daugiau)

   Panaikinti
  3. Dujininkai plėšia 100 eur. Tai nekažką užsimeta.

   Panaikinti
 8. Kiek pamenu dauguma tinklaraštininkų šį darbą darė patys, tad nėra informacijos kiek toks darbas kainuoja - gal pasidalintumėte su skaitytojais?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gal kiek veliau, susideliojes duomenis, padarysiu atskira irasa apie balandi atliktus darbus ir orientacines kainas. Suprantu, kad kitiems statantiems tai aktualu, bent preliminariai isivaizduoti (kiekvienu atskiru atveju jos vistiek skirsis), apie kiek gali kainuoti siuo metu vienas ar kitas statybu etapas.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Lubos

Lubas nusprendėme daryti gipsines su šešėline siūle palei sienas. Išimtis - techninė patalpa ir tambūras. Čia bus armstrong tipo pakabinamos lubos. Priežastis? Šiose patalpose sumontuoti visi rekuperacijos mazgai, paskirstymo dėžės, triukšmo slopintuvai. Teoriškai, kažkada prie jų gali būti reikalingas priėjimas, o pakabinamos lubos leidžia tai padaryti. Gipso luboms pasirinkome Knauf medžiagas. Vonios patalpoms bus naudojamas drėgmei atsparesnis žalias Knauf gipskartonis. Lazeriu pasimatavus aukščius, pradedamas montuoti lubų karkasas. Pirmiausia reikiamame aukštyje visu perimetru prisukamas Knauf UD profilis. Jo tvirtinimo vietose, tarp profilio ir sienos klijuojame bituminę sandarinimo juostą. Ši "tarpinė" gerai prisispaudžia prie sienos taip užsandarindama galimai atsiradusius nesandarumus išgręžus skyles į mūrą. Kad tvirtinimo vieta būtų maksimaliai sandari, varžtų galvutes užtepiau Soudal Soudatight LQ sandarinimo mastika.

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk