Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Garažo vartai

Garažo vartus planavome susimontuoti jau pernai, tačiau prioritetai statybose koregavosi ir eilutė šiems darbams atsirado tik šių metų statybų biudžete. Štai, pagaliau, vartų valdymo pultelis mano rankose :)


Dar prieš pradedant statybas, ėmiau domėtis viskuom, kas su jomis susiję. Skaičiau statybų blogus ir forumus internete. Anuomet įsigaliojo energetinio efektyvumo klasės naujai statomiems statiniams. Aktualiomis tapo tokių mazgų kaip langai, durys ir garažo vartai šiluminės savybės. Šiltesnius garažo vartus gamina Hörmann. Jie turi 67mm storio LPU67 Thermo šiltus segmentus. Kiek "šaltesnis" variantas,  - plonesni LPU42 segmentai. Pasak gamintojų, vartų (5000 × 2125 mm) U vertė = 1,0 W/(m² K). Mūsų angos dydis labai panašus.


Kai garažas integruotas į namą, rekomenduojama gerai izoliuoti garažo vartus. Gamintojas turi specialius profilius „Hörmann ThermoFrame“, pagerinančius vartų sandarumą ir šilumos izoliaciją.
Pasak gamintojo, kartu su vartų rėmu lengvai montuojamas juodas plastikinis profilis užtikrina šilumos atskyrimą tarp rėmo ir mūro bei iki 15 %* pagerina izoliaciją.


Visi šie deklaruojami privalumai kainuoja papildomai, bet stengėmės prisilaikyti pirminio plano - pastatyti tikrai šiltą namą,  todėl ir pasirinkome būtent šiuos vartus. Pas Hörmann vartus montuojančias įmones užsiklausėme pasiūlymų ir LPU42 ir LPU67 vartų variantams. Gavę atsakymus nusprendėme bendrauti su Hörmann atstovais Šiauliuose "Laikseka" Mūsų vartų angos išmatavimai 450cm x 225cm. Galutinis pasiūlymas tokiai angai iš LPU67 segmento pabrango tik ~80€ už pirminį analogiškų vartų pasiūlyma su LPU42 profiliu. Todėl nedvejodami pasirinkome šiltesnį variantą.
Hörmann vartai turi unikalų gamintojo DoP numerį, kurį suvedus gamintojo puslapyje gauname konkrečių vartų charakteristikų deklaraciją.


Vartų savybių deklaracija:


Teisingumo dėlei manau verta paminėti, kad užsiklausiau kainos ir pigesniems, bet manau pakankamai kokybiškiems "Ryterna" vartams. Pirminis jų pasiūlymas buvo gerokai pigesnis nei Hörmann, tačiau vėliau, su vadybininke derinant galutinę užsakomų vartų kainą, šis skirtumas gerokai sumažėjo ir galutinį apsisprendimą nulėmė Hörmann deklaruojami privalumai.
Vartų valdymui buvo parinkta Elektropavara SupraMatic E FS10 M. Jos charakteristikos:
Traukos ir slėgio jėga: 650N
Trumpalaikė traukos ir slėgio jėga 1000N
Atidarymo greitis: maks. 22 cm/s, uždarymo 14 cm/s
Vartų plotis: iki 5500mm
Maks. 25 ciklų (atid./užd.) per dieną


Ši elektropavara turi galimybę bendrauti su signalizacija ir būti valdoma nuotoliniu būdu per apps'ą. Apie tai rašė kolega Audrius iš paralelaus statybų blogo Garažo vartai
Vartų spalvą pasirinkome tokią pat kaip langų - "auksinis ąžuolas".
Po išsimatavimo, pasirašėme sutartį ir gavome pažadą, kad vartai bus pagaminti bei sumontuoti 6-8 savaičių bėgyje ir šis pažadas buvo ištesėtas.
Sutartu laiku kieme pasirodė pakrautas automobilis.Montavimo procese nedalyvavau, tiesiog su vyrais apsitarėme, kaip norėčiau ir kaip būtų geriau, patikimiau vartus sumontuoti. Atvykau į objektą tik darbams einant į pabaigą.
Kreipiančiosios įtvirtintos net patikimiau, nei apsitarėme pradžioje. Šaunu, kad vyrai neieško lengvesnių kelių o orientuojasi į geresnį rezultatą.

Dar kiek pasikrapštymų ir darbai baigti. Vartai išbandomi, paspaudžiame vieni kitiems rankas ir keliaujame namo vakarieniauti.
Pagaliau name nebeliko "skylių" :)


Mūsų 450cm x 225cm angai skirtų vartų kaina gavosi tokia:
Vartai - 1820€
Elektropavara - 375€
Termoprofilis - 150€
Papildomos montavimo medžiagos - 135€
Montavimo darbai - 150€

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Renkamės lauko duris

Šis įrašas atsirado todėl, kad norime išgirsti nuomonių ir atsiliepimų, kurie padėtų apsispręsti, kokias lauko duris pasirinkti.
Kažkas pagalvos, kokios dar lauko durys, jei statybos dar net nepradėtos. Aš mąstau kiek kitaip. Dėžutę planuojame pastatyti dar šiemet. Jei viskas vyks sklandžiai, smagu būtų nepalikti žiemoti tuščių angų, o sustatyti langus ir duris. Jei tai pavyktų, galbūt net žiemos metu būtų galima atlikti kai kuriuos darbus, tarkim perdangos šiltinimą, vidaus kanalizacijos ir elektros išvedžiojimą. Durų užsakymo klausimas man neatrodo labai tolimas, todėl jau dabar noriu apsispręsti, kokias duris užsakyti atėjus laikui.
Jei su langais viskas daugmaž aišku, nesunkiai randame jų parametrus bei vartotojų atsiliepimus, tai su šiltomis durimis situacija kiek kitokia. Statome šiltą namą, taigi pagrindinis kriterijus durims - gera šiluminė varža, tinkanti A/A+ klasės statiniui. A klasės namui, lauko įėjimo durų šilumos perdavimo koeficientas turėtų būti ne didesnis nei 1 W/m2…