Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Garažo vartai

Garažo vartus planavome susimontuoti jau pernai, tačiau prioritetai statybose koregavosi ir eilutė šiems darbams atsirado tik šių metų statybų biudžete. Štai, pagaliau, vartų valdymo pultelis mano rankose :)


Dar prieš pradedant statybas, ėmiau domėtis viskuom, kas su jomis susiję. Skaičiau statybų blogus ir forumus internete. Anuomet įsigaliojo energetinio efektyvumo klasės naujai statomiems statiniams. Aktualiomis tapo tokių mazgų kaip langai, durys ir garažo vartai šiluminės savybės. Šiltesnius garažo vartus gamina Hörmann. Jie turi 67mm storio LPU67 Thermo šiltus segmentus. Kiek "šaltesnis" variantas,  - plonesni LPU42 segmentai. Pasak gamintojų, vartų (5000 × 2125 mm) U vertė = 1,0 W/(m² K). Mūsų angos dydis labai panašus.


Kai garažas integruotas į namą, rekomenduojama gerai izoliuoti garažo vartus. Gamintojas turi specialius profilius „Hörmann ThermoFrame“, pagerinančius vartų sandarumą ir šilumos izoliaciją.
Pasak gamintojo, kartu su vartų rėmu lengvai montuojamas juodas plastikinis profilis užtikrina šilumos atskyrimą tarp rėmo ir mūro bei iki 15 %* pagerina izoliaciją.


Visi šie deklaruojami privalumai kainuoja papildomai, bet stengėmės prisilaikyti pirminio plano - pastatyti tikrai šiltą namą,  todėl ir pasirinkome būtent šiuos vartus. Pas Hörmann vartus montuojančias įmones užsiklausėme pasiūlymų ir LPU42 ir LPU67 vartų variantams. Gavę atsakymus nusprendėme bendrauti su Hörmann atstovais Šiauliuose "Laikseka" Mūsų vartų angos išmatavimai 450cm x 225cm. Galutinis pasiūlymas tokiai angai iš LPU67 segmento pabrango tik ~80€ už pirminį analogiškų vartų pasiūlyma su LPU42 profiliu. Todėl nedvejodami pasirinkome šiltesnį variantą.
Hörmann vartai turi unikalų gamintojo DoP numerį, kurį suvedus gamintojo puslapyje gauname konkrečių vartų charakteristikų deklaraciją.


Vartų savybių deklaracija:


Teisingumo dėlei manau verta paminėti, kad užsiklausiau kainos ir pigesniems, bet manau pakankamai kokybiškiems "Ryterna" vartams. Pirminis jų pasiūlymas buvo gerokai pigesnis nei Hörmann, tačiau vėliau, su vadybininke derinant galutinę užsakomų vartų kainą, šis skirtumas gerokai sumažėjo ir galutinį apsisprendimą nulėmė Hörmann deklaruojami privalumai.
Vartų valdymui buvo parinkta Elektropavara SupraMatic E FS10 M. Jos charakteristikos:
Traukos ir slėgio jėga: 650N
Trumpalaikė traukos ir slėgio jėga 1000N
Atidarymo greitis: maks. 22 cm/s, uždarymo 14 cm/s
Vartų plotis: iki 5500mm
Maks. 25 ciklų (atid./užd.) per dieną


Ši elektropavara turi galimybę bendrauti su signalizacija ir būti valdoma nuotoliniu būdu per apps'ą. Apie tai rašė kolega Audrius iš paralelaus statybų blogo Garažo vartai
Vartų spalvą pasirinkome tokią pat kaip langų - "auksinis ąžuolas".
Po išsimatavimo, pasirašėme sutartį ir gavome pažadą, kad vartai bus pagaminti bei sumontuoti 6-8 savaičių bėgyje ir šis pažadas buvo ištesėtas.
Sutartu laiku kieme pasirodė pakrautas automobilis.Montavimo procese nedalyvavau, tiesiog su vyrais apsitarėme, kaip norėčiau ir kaip būtų geriau, patikimiau vartus sumontuoti. Atvykau į objektą tik darbams einant į pabaigą.
Kreipiančiosios įtvirtintos net patikimiau, nei apsitarėme pradžioje. Šaunu, kad vyrai neieško lengvesnių kelių o orientuojasi į geresnį rezultatą.

Dar kiek pasikrapštymų ir darbai baigti. Vartai išbandomi, paspaudžiame vieni kitiems rankas ir keliaujame namo vakarieniauti.
Pagaliau name nebeliko "skylių" :)


Mūsų 450cm x 225cm angai skirtų vartų kaina gavosi tokia:
Vartai - 1820€
Elektropavara - 375€
Termoprofilis - 150€
Papildomos montavimo medžiagos - 135€
Montavimo darbai - 150€

Komentarai

  1. ir vel viskas geriau, negu buvo manyta... laimes kudikis tiesiog

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk