Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Vejos įrengimas II

Dar vienas blogo įrašas apie "žemdirbystę" :)
Kaip mes savo kieme sėjome žolę rašiau šiame įraše Vejos įrengimas
Kaip sekėsi aplinkos tvarkymo darbai vėliau, bandau aprašyti šiame įraše.
Jau trečią dieną po intensyvaus laistymo pradžios akis ėmė fiksuoti žalsvėjančius plotelius, - sėkla pradėjo dygti. Čia dar ir gamta nepašykštėjo ramaus, monotoniško lietučio.
Deja, gerą nuotaiką gana smarkiai pagadino labai smarki, gegužės 28 dienos liūtis. Šiauliai tiesiog skendo.Daugiausia kliuvo vienam mūsų kūdros šlaitui bei "paplūdimiui".


Yra vietų, kur sėklos išplautos. Nemažai jų nuplauta ir į kūdrą.
Pasimatė keletas vietų, kur užsistovi vanduo. Jas reikia kiek kilsteleti ir palyginti.Kita vertus neviskas taip ir blogai. Gavusi daugiau drėgmės veja pradeda smarkiau dygti.


Poros dienų bėgyje, susiskambinus su Audriumi, pas mus vėl darbuojasi VejosPro komanda.


Palyginamos, papurenamos ir naujai užsėjamos jau dabar matomos labiausiai išplautos vietos. Sutvarkomas labiausiai išplautas kūdros šlaitas. 

Tai kogero viskas, ką tuo metu buvo galima padaryti.
Kaip keitėsi sklypo vaizdas laikui bėgant?
Vaizdai užsėjus veją ir pradėjus laistyti:
Vaizdai po geros savaitės:
Vaizdai po poros savaičių:
Su juodžemiu atsivežėme namažai piktžolių. Jos auga geriau nei žolė :(


Pagrinde tai baltoji balanda


Ir šiek tiek garstuko


Tai vienmetės piktžolės. Jų atsikratyti turėtų padėti reguliarus vejos pjovimas. 
Po gerų trijų savaičių vaizdas toks. Vien dėl piktžolių jau būtų laikas pasivažinėti su žoliapjove. 
VejosPro atsiuntė Ghostbuster'į, kuris panuodijo nepageidautinus augalus :) 


Išpūsta "Mustang Forte".  Pora valandėlių ir balandos sugulė "pailsėti". Liepos pradžioje, po ilgos sausros, sulaukėme lietučio, žolės dygimas suintensyvėjo o piktžolės jau sunyko. Atėjo laikas nušienauti "stadioną", kad aiškiau pamatyti, kokia situacija ir kaip taisyti liūties ir sausros padarinius. Pirmą nušienavimą atliko VejosProYra gražiai sudygusios vejos. Tačiau dar yra nemažai ir išplautų plotų, pagrinde šlaituose - juos reikia tvarkyti ir užsėjinėti iš naujo.Po savaitės savarankiškas, žemas vejos pjovimas. 9km paskui žoliapjovę 2km/h greičiu - puikus crossfit'as savaitgaliui :) Kitam sezonui būtinas traktorius ;)


Neilgai trukus vejos įrenginėtojai vėl pas mus. Sijojamas atsivežtas juodžemis ir tvarkomos bei naujai užsėjamos išplautos ir nesudygusios vietos.
Ties kūdros "pliažu" suformuojamas pylimas, kuris esant smarkesnei liūčiai sulaikytų nuo kalniuko bėgantį vandenį suformuotoje lomoje, kol pastarasis susigers į gruntą. Kol kūdra nusekusi, pats laikas ir nuplautą smėlį sukasti ant šlaito.
Kolkas vėl laistome aptvarkytas zonas ir laukiame lietaus bei pilno žolės sudygimo. Tolimesnis sklypo tvarkymas nusikelia į ateinantį pavasarį. Tiesa, šį rudenį dar planuojame pasodintį keletą spygliuočių kūdros šlaituose.


Komentarai

  1. Puiku! Negalvojot ant šlaitų dėti ruloninę veją? Nebūtų problemų su nuplovimu.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Jusu mintis puiki, bet mes tikrai nesitikejom, kad reikalai gali pakrypti tokia linkme. Netgi kai sejome veja, pagal prognoze artimiausiu metu turejo nuolat lynoti. Deja, bet uzejo sausra ir geras menuo su virsum buvo praktiskai be lietaus o aplieti pakankamai toki plota su dviem purkstukais buvo nerealu. Manau kolkas rezultatas, ivertinus visas susiklosciusias aplinkybes, labai neblogas. Tikiuosi antrakart gamta taip piktai nebepapokstaus ir slaitai sudygs nebenuplauti :)

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j