Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Vejos įrengimas II

Dar vienas blogo įrašas apie "žemdirbystę" :)
Kaip mes savo kieme sėjome žolę rašiau šiame įraše Vejos įrengimas
Kaip sekėsi aplinkos tvarkymo darbai vėliau, bandau aprašyti šiame įraše.
Jau trečią dieną po intensyvaus laistymo pradžios akis ėmė fiksuoti žalsvėjančius plotelius, - sėkla pradėjo dygti. Čia dar ir gamta nepašykštėjo ramaus, monotoniško lietučio.
Deja, gerą nuotaiką gana smarkiai pagadino labai smarki, gegužės 28 dienos liūtis. Šiauliai tiesiog skendo.Daugiausia kliuvo vienam mūsų kūdros šlaitui bei "paplūdimiui".


Yra vietų, kur sėklos išplautos. Nemažai jų nuplauta ir į kūdrą.
Pasimatė keletas vietų, kur užsistovi vanduo. Jas reikia kiek kilsteleti ir palyginti.Kita vertus neviskas taip ir blogai. Gavusi daugiau drėgmės veja pradeda smarkiau dygti.


Poros dienų bėgyje, susiskambinus su Audriumi, pas mus vėl darbuojasi VejosPro komanda.


Palyginamos, papurenamos ir naujai užsėjamos jau dabar matomos labiausiai išplautos vietos. Sutvarkomas labiausiai išplautas kūdros šlaitas. 

Tai kogero viskas, ką tuo metu buvo galima padaryti.
Kaip keitėsi sklypo vaizdas laikui bėgant?
Vaizdai užsėjus veją ir pradėjus laistyti:
Vaizdai po geros savaitės:
Vaizdai po poros savaičių:
Su juodžemiu atsivežėme namažai piktžolių. Jos auga geriau nei žolė :(


Pagrinde tai baltoji balanda


Ir šiek tiek garstuko


Tai vienmetės piktžolės. Jų atsikratyti turėtų padėti reguliarus vejos pjovimas. 
Po gerų trijų savaičių vaizdas toks. Vien dėl piktžolių jau būtų laikas pasivažinėti su žoliapjove. 
VejosPro atsiuntė Ghostbuster'į, kuris panuodijo nepageidautinus augalus :) 


Išpūsta "Mustang Forte".  Pora valandėlių ir balandos sugulė "pailsėti". Liepos pradžioje, po ilgos sausros, sulaukėme lietučio, žolės dygimas suintensyvėjo o piktžolės jau sunyko. Atėjo laikas nušienauti "stadioną", kad aiškiau pamatyti, kokia situacija ir kaip taisyti liūties ir sausros padarinius. Pirmą nušienavimą atliko VejosProYra gražiai sudygusios vejos. Tačiau dar yra nemažai ir išplautų plotų, pagrinde šlaituose - juos reikia tvarkyti ir užsėjinėti iš naujo.Po savaitės savarankiškas, žemas vejos pjovimas. 9km paskui žoliapjovę 2km/h greičiu - puikus crossfit'as savaitgaliui :) Kitam sezonui būtinas traktorius ;)


Neilgai trukus vejos įrenginėtojai vėl pas mus. Sijojamas atsivežtas juodžemis ir tvarkomos bei naujai užsėjamos išplautos ir nesudygusios vietos.
Ties kūdros "pliažu" suformuojamas pylimas, kuris esant smarkesnei liūčiai sulaikytų nuo kalniuko bėgantį vandenį suformuotoje lomoje, kol pastarasis susigers į gruntą. Kol kūdra nusekusi, pats laikas ir nuplautą smėlį sukasti ant šlaito.
Kolkas vėl laistome aptvarkytas zonas ir laukiame lietaus bei pilno žolės sudygimo. Tolimesnis sklypo tvarkymas nusikelia į ateinantį pavasarį. Tiesa, šį rudenį dar planuojame pasodintį keletą spygliuočių kūdros šlaituose.


Komentarai

  1. Puiku! Negalvojot ant šlaitų dėti ruloninę veją? Nebūtų problemų su nuplovimu.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Jusu mintis puiki, bet mes tikrai nesitikejom, kad reikalai gali pakrypti tokia linkme. Netgi kai sejome veja, pagal prognoze artimiausiu metu turejo nuolat lynoti. Deja, bet uzejo sausra ir geras menuo su virsum buvo praktiskai be lietaus o aplieti pakankamai toki plota su dviem purkstukais buvo nerealu. Manau kolkas rezultatas, ivertinus visas susiklosciusias aplinkybes, labai neblogas. Tikiuosi antrakart gamta taip piktai nebepapokstaus ir slaitai sudygs nebenuplauti :)

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Renkamės lauko duris

Šis įrašas atsirado todėl, kad norime išgirsti nuomonių ir atsiliepimų, kurie padėtų apsispręsti, kokias lauko duris pasirinkti.
Kažkas pagalvos, kokios dar lauko durys, jei statybos dar net nepradėtos. Aš mąstau kiek kitaip. Dėžutę planuojame pastatyti dar šiemet. Jei viskas vyks sklandžiai, smagu būtų nepalikti žiemoti tuščių angų, o sustatyti langus ir duris. Jei tai pavyktų, galbūt net žiemos metu būtų galima atlikti kai kuriuos darbus, tarkim perdangos šiltinimą, vidaus kanalizacijos ir elektros išvedžiojimą. Durų užsakymo klausimas man neatrodo labai tolimas, todėl jau dabar noriu apsispręsti, kokias duris užsakyti atėjus laikui.
Jei su langais viskas daugmaž aišku, nesunkiai randame jų parametrus bei vartotojų atsiliepimus, tai su šiltomis durimis situacija kiek kitokia. Statome šiltą namą, taigi pagrindinis kriterijus durims - gera šiluminė varža, tinkanti A/A+ klasės statiniui. A klasės namui, lauko įėjimo durų šilumos perdavimo koeficientas turėtų būti ne didesnis nei 1 W/m2…