Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Vejos įrengimas II

Dar vienas blogo įrašas apie "žemdirbystę" :)
Kaip mes savo kieme sėjome žolę rašiau šiame įraše Vejos įrengimas
Kaip sekėsi aplinkos tvarkymo darbai vėliau, bandau aprašyti šiame įraše.
Jau trečią dieną po intensyvaus laistymo pradžios akis ėmė fiksuoti žalsvėjančius plotelius, - sėkla pradėjo dygti. Čia dar ir gamta nepašykštėjo ramaus, monotoniško lietučio.
Deja, gerą nuotaiką gana smarkiai pagadino labai smarki, gegužės 28 dienos liūtis. Šiauliai tiesiog skendo.Daugiausia kliuvo vienam mūsų kūdros šlaitui bei "paplūdimiui".


Yra vietų, kur sėklos išplautos. Nemažai jų nuplauta ir į kūdrą.
Pasimatė keletas vietų, kur užsistovi vanduo. Jas reikia kiek kilsteleti ir palyginti.Kita vertus neviskas taip ir blogai. Gavusi daugiau drėgmės veja pradeda smarkiau dygti.


Poros dienų bėgyje, susiskambinus su Audriumi, pas mus vėl darbuojasi VejosPro komanda.


Palyginamos, papurenamos ir naujai užsėjamos jau dabar matomos labiausiai išplautos vietos. Sutvarkomas labiausiai išplautas kūdros šlaitas. 

Tai kogero viskas, ką tuo metu buvo galima padaryti.
Kaip keitėsi sklypo vaizdas laikui bėgant?
Vaizdai užsėjus veją ir pradėjus laistyti:
Vaizdai po geros savaitės:
Vaizdai po poros savaičių:
Su juodžemiu atsivežėme namažai piktžolių. Jos auga geriau nei žolė :(


Pagrinde tai baltoji balanda


Ir šiek tiek garstuko


Tai vienmetės piktžolės. Jų atsikratyti turėtų padėti reguliarus vejos pjovimas. 
Po gerų trijų savaičių vaizdas toks. Vien dėl piktžolių jau būtų laikas pasivažinėti su žoliapjove. 
VejosPro atsiuntė Ghostbuster'į, kuris panuodijo nepageidautinus augalus :) 


Išpūsta "Mustang Forte".  Pora valandėlių ir balandos sugulė "pailsėti". Liepos pradžioje, po ilgos sausros, sulaukėme lietučio, žolės dygimas suintensyvėjo o piktžolės jau sunyko. Atėjo laikas nušienauti "stadioną", kad aiškiau pamatyti, kokia situacija ir kaip taisyti liūties ir sausros padarinius. Pirmą nušienavimą atliko VejosProYra gražiai sudygusios vejos. Tačiau dar yra nemažai ir išplautų plotų, pagrinde šlaituose - juos reikia tvarkyti ir užsėjinėti iš naujo.Po savaitės savarankiškas, žemas vejos pjovimas. 9km paskui žoliapjovę 2km/h greičiu - puikus crossfit'as savaitgaliui :) Kitam sezonui būtinas traktorius ;)


Neilgai trukus vejos įrenginėtojai vėl pas mus. Sijojamas atsivežtas juodžemis ir tvarkomos bei naujai užsėjamos išplautos ir nesudygusios vietos.
Ties kūdros "pliažu" suformuojamas pylimas, kuris esant smarkesnei liūčiai sulaikytų nuo kalniuko bėgantį vandenį suformuotoje lomoje, kol pastarasis susigers į gruntą. Kol kūdra nusekusi, pats laikas ir nuplautą smėlį sukasti ant šlaito.
Kolkas vėl laistome aptvarkytas zonas ir laukiame lietaus bei pilno žolės sudygimo. Tolimesnis sklypo tvarkymas nusikelia į ateinantį pavasarį. Tiesa, šį rudenį dar planuojame pasodintį keletą spygliuočių kūdros šlaituose.


Komentarai

  1. Puiku! Negalvojot ant šlaitų dėti ruloninę veją? Nebūtų problemų su nuplovimu.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Jusu mintis puiki, bet mes tikrai nesitikejom, kad reikalai gali pakrypti tokia linkme. Netgi kai sejome veja, pagal prognoze artimiausiu metu turejo nuolat lynoti. Deja, bet uzejo sausra ir geras menuo su virsum buvo praktiskai be lietaus o aplieti pakankamai toki plota su dviem purkstukais buvo nerealu. Manau kolkas rezultatas, ivertinus visas susiklosciusias aplinkybes, labai neblogas. Tikiuosi antrakart gamta taip piktai nebepapokstaus ir slaitai sudygs nebenuplauti :)

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk