Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kovą šildomės rekuperatoriumi

Prasidėjo kovas. Dienos ilgyn, šalčiai po truputį traukiasi. Įvertinęs kombinuoto patalpų šildymo tepaliniu radiatoriumi bei rekuperatoriumi patirtį, nusprendžiau tepalinuką išjungti ir 16-17 laipsnių patalpoje palaikyti vien rekuperatoriaus pagalba. Tuo tikslu nustačiau, kad tenas pašildytų paduodamą orą iki 30 laipsnių bei pailginau rekuperatoriaus darbo laiką. Ištraukimą, lyginant su padavimu, sumažinau 5 procentais. Rekuperatorius dabar vėdins patalpas visą parą.
Vėdinimas vyksta automatiniame režime. Principas toks, kad intensyvesnis vėdinimas vyktų dieną, kai temperatūra lauke aukštesnė. Ciklai tokie:
Normalus   (padavimas 40proc) 7:00 - 13:00
Intensyvus (padavimas 60proc) 13:00 - 16:00
Normalus   (padavimas 40proc) 16:00 - 19:00
Minimalus (padavimas 25proc) 19:00 - 7:00Mėnesio bėgyje praktiškai nieko nebereguliavau, tik į mėnesio galą po truputį sumažinau paduodamo oro pašildymą iki 25 laipsnių, nes šylant orui lauke, viduje temperatūra irgi pradėjo kilti. Temperatūra patalpose mėnesio bėgyje svyravo 16 - 17 laipsnių ribose, kas mane visai tenkino. Palubėje žinoma šilumos daugiau.Mėnesio pabaigoje buvo nemažai saulėtų dienų, tai temperatūra viduje užkildavo iki 19+ laipsnių.
Elektros sąnaudos oro šildymui kovą sudarė 445kWh, kas pinigine išraiška gaunasi 57,9€. Bet faktas, kad ir rekuperatoriumi galima šildyti patalpas.
2018-2019 metų šildymo sezoną baigėme :D Sekantį sezoną patalpas jau šildysime šilumos siurbliu oras-vanduo ;)
Vidutinės kovo temperatūros bei išlaidos šildymui rekuperatoriumi:


Daugiau trumpų įrašų ir žinučių rasite Facebook'e, čia galim ir pabendrauti: https://www.facebook.com/lrknamas/

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Lubos

Lubas nusprendėme daryti gipsines su šešėline siūle palei sienas. Išimtis - techninė patalpa ir tambūras. Čia bus armstrong tipo pakabinamos lubos. Priežastis? Šiose patalpose sumontuoti visi rekuperacijos mazgai, paskirstymo dėžės, triukšmo slopintuvai. Teoriškai, kažkada prie jų gali būti reikalingas priėjimas, o pakabinamos lubos leidžia tai padaryti. Gipso luboms pasirinkome Knauf medžiagas. Vonios patalpoms bus naudojamas drėgmei atsparesnis žalias Knauf gipskartonis. Lazeriu pasimatavus aukščius, pradedamas montuoti lubų karkasas. Pirmiausia reikiamame aukštyje visu perimetru prisukamas Knauf UD profilis. Jo tvirtinimo vietose, tarp profilio ir sienos klijuojame bituminę sandarinimo juostą. Ši "tarpinė" gerai prisispaudžia prie sienos taip užsandarindama galimai atsiradusius nesandarumus išgręžus skyles į mūrą. Kad tvirtinimo vieta būtų maksimaliai sandari, varžtų galvutes užtepiau Soudal Soudatight LQ sandarinimo mastika.

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk