Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;)Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui.Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama.


Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms.


Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys.


Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo aspektu mano nuomonės nebuvo paisoma :D Medinės palangės nesirinkom. Medis ir šiaip minkštoka medžiaga, linkusi pasižeisti, o kadangi palangės numatytos baltos, medį būtų tekę dar ir dažyti. Na o dažas, kaip žinia, ne ta danga, kuri pasižymi įpatingu atsparumu ir tvirtumu.
Palangių gylis pasirinktas standartinis, 35cm. Palangės briauną palikome šiektiek išsikištą, nesiaurinome, - mums taip gražiau.Toliau seks galutiniai priglaistymai ir paruošimas apdailai, - dažymui bei tapetavimui.
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių rasite Facebook'e, čia galim ir pabendrauti: https://www.facebook.com/lrknamas/

Komentarai

 1. O kaip buvo padarytas mazgas angokraščio sujungimo su langų? Ar buvo dėtas kažkoks kompensacinis sujungimas, kad neatsirastų įtrūkimai ir pan. Ar bus tiesiog silikonas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nebuvo detos jokios kompensacines juosteles, tiesiog privesta iki remo. Manau galima butu daryti kompensacini tarpeli, jei neramu del atsokimo, bet ji uzpildyt geriau butu akrilu o ne silikonu, nes akrilas dazomas o silikonas nesidengia

   Panaikinti
 2. Aš nepamenu ar buvo kur foto su langų vidinių sandarinimo juostų prilipinimu? Nes man įdomu prieš lipinant prie angokraščio ar tinkavot, ar tiesiog prie blokelio lipinot?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Langu montavimo irase turetu buti foto. Pas mus langai isnesti triotherm profiliais, juostos prisiklijavo prie pastaruju, blokeliu nesieke. O siaip manau daugkas priklauso nuo blokeliu. Jei lygus svarus silikatiniai, tai gera juosta turetu lipti patikimai. Jei kokie poreti, tai tektu patinkuoti ir gal net pagruntuoti

   Panaikinti
 3. Sveiki, o tai Jus uzklijave xps ji nuarmavot, o poto tinkavot dar? ar tik niarmavot ir nuspakliavot?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne, netinkavom, tik armavimas ir spakliavimas

   Panaikinti
  2. as irgi taip galvoju daryti. o netrukineja? o su penosil gerai laikosi? as ziurejau internete kiti ant plyteliu kliju klijuoja xps:)

   Panaikinti
  3. ne, netrukineja ir ant putu tikrai laikysis. Is principo, jei langai montuoti isnesant i siltinimo sluoksni, tai ir xps viduje angokrasciams nereikalingas. Jei "priauginti" angokrascio reikia nedaug, tada galima tik tinku, ar kad ir plyteliu kliju misiniu reikiama sluoksni "priauginti" i nuspakliuoti

   Panaikinti
 4. Ar jūsų angokraščiai tiesūs ar su išvertimu (šiek tiek pasvirę įšorę). Kokį variantą pasirinkote ir kodėl? Rašote kad jei langai yra Trioterm profilyje XPS viduje angokraščiams nereikalingas bet jūs vis tiek dėjote 2cm Finnfoam. Kodėl dėjote jei nereikalingas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tiesus. Dejom tiesiog, kad maziau koses reiketu lipdyti ant krastu, - paprasciau ir greiciau krastai "priauginami", lieka tik xps patinkuoti-paspakliuoti

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų.
Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233
Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauki…