Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Pakartotinis sandarumo testas - 0,31 n50.N, (1/h)

Nors jau pirmojo sandarumo testo rezultatas atitiko reikalavimus A+/A++ klasės namui, tačiau skaitine jo reikšme likau nepatenkintas. Buvau tikras, kad įdėję tiek pastangų ir kruopštaus darbo statybų metu, galime tikėtis dar geresnio rezultato ir turėti rezervo galimiems išsisandarinimams apdailos metu ar laikui bėgant, dėl natūralaus mazgų susidėvėjimo.
Apie pirmąjį sandarumo testą rašyta štai čia: Sandarumo testas
Kiek pamąstęs ir apsvarstęs, kurias iš nustatytų nesandarių vietų mano manymu verta kokybiškai užsandarinti, ėmiausi darbo.
Kokie papildomi darbai padėjo sumažinti sandarumo rodiklį beveik 40%, nuo 0,51 iki 0,31, nors dėmesio sandarinimui atrodo skyrėme pakankamai visų statybų metu? Vardinu ;)
Papildomai aliuminio juostos bei Soudatight LQ sandarinimo mastikos pagalba kruopščiai užsandarinau liuko montavimo siūles.Kruopščiai užsandarinau sienos-grindų siųles. Nors pirmojo testo metu nesandarumų buvo rasta tik keletoje šios siūlės vietų, tačiau užsandarinti teko visą perimetrą tiek ties išorinėmis sienomis, tiek ir ties vidinėmis. To nepadarius atsiranda tikimybė, kad oras "prasimuš" jau kitoje vietoje.
Sandarinimui panaudotas Betonkontakt gruntas, akrilas ir Soudatight mastika.


Kad pagerinti sukibimą ir "surišti" dulkes, pirmiausia siūles tepiau Betonkontakt gruntu.


Nudžiūvus gruntui, plyšius ir įskilimus užsandarinau akrilu.
Išdžiūvus akrilui, siūles visu perimetru dviem sluoksniais ištepiau Soudatight LQ mastika. 
Panašiai sandarinau ir plyšius tarp grindų bei vitrininių langų. Kad neišteplioti lango rėmo, čia papildomai teko panaudoti dažytojo juostą. 
GruntavimasSandarinimas akriluSandarinimas dviem mastikos sluoksniaisTruputį "pažaidžiau" ties langais.
Silikono ir mastikos pagalba užsandarinau vitrininių langų standumo profilių galus. Pasinaudodamas silikonu bei dažytojo juostele užsandarinau "štapikiukų" plyšelius languose su perskyrimais.

Štai ir visi pakeitimai, kuriuos atlikau prieš pakartotinį sandarumo testą. Visos kitos sąlygos liko tokios pat, kaip ir pirmojo testavimo metu. Plastikinių vitrininių durų papildomai nebereguliavau, nors ir nustatėme, kad kampuose jos gerai neprisispaudžia. Nematau tam prasmės, ir nenoriu savęs apgaudinėti siekdamas gražesnio skaičiaus, nes realybėj jos vistiek "judės" ir sureguliavus jas dabar, vasarą jos jau bus kitaip "pasisukusios" - tokios jau tos "vaikščiojančios" plastikinės durys.
Pakartotinio sandarumo testo rezultatas kompiuterio programoje:


Pasak programos rodmenų, sudėjus visus name likusius nesandarumus, turime štai tokią nesandarią skylutę:


Testą atliko UAB "Termas", kontaktas Šiauliuose: Marius 8 663 73173
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių rasite Facebook'e: https://www.facebook.com/lrknamas/ Čia galime ir pabendrauti.

Komentarai

 1. Nu jo, kuo mažesnė skylutė, tuo geriau... :D Sveiki su geru rezultatu!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Wau. Sveikinu! Nerealus rezultatas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui ;) Patingėjai, Audriau, dar truputuką pasikrapštinėti, tukrai dar galėtum geriau išspaust ir tu ;) O gal vistik dar susikaupsi? :)

   Panaikinti
  2. Aš suprantu apie ką;) Bet toks įtemptas dabar grafikas ;] Gal dar kur patepliosiu, bet nebespėsiu:) Aš nujaučiu dar keletą silpnų vietų, kurios pasikoreguos montuojant grindis (Žemiau langų), montuojant palanges ;) Dabar noras kuo greičiau namą išdžiovinti ir sukti gipsą (profilių karkasas jau į pabaigą)

   Panaikinti
 3. Sugebejau 0.08 is pirmo karto muriniame, svarbu kruopsciai viska paciam sandarunti, iskaitant langu vidines juostas :)

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Renkamės lauko duris

Šis įrašas atsirado todėl, kad norime išgirsti nuomonių ir atsiliepimų, kurie padėtų apsispręsti, kokias lauko duris pasirinkti.
Kažkas pagalvos, kokios dar lauko durys, jei statybos dar net nepradėtos. Aš mąstau kiek kitaip. Dėžutę planuojame pastatyti dar šiemet. Jei viskas vyks sklandžiai, smagu būtų nepalikti žiemoti tuščių angų, o sustatyti langus ir duris. Jei tai pavyktų, galbūt net žiemos metu būtų galima atlikti kai kuriuos darbus, tarkim perdangos šiltinimą, vidaus kanalizacijos ir elektros išvedžiojimą. Durų užsakymo klausimas man neatrodo labai tolimas, todėl jau dabar noriu apsispręsti, kokias duris užsakyti atėjus laikui.
Jei su langais viskas daugmaž aišku, nesunkiai randame jų parametrus bei vartotojų atsiliepimus, tai su šiltomis durimis situacija kiek kitokia. Statome šiltą namą, taigi pagrindinis kriterijus durims - gera šiluminė varža, tinkanti A/A+ klasės statiniui. A klasės namui, lauko įėjimo durų šilumos perdavimo koeficientas turėtų būti ne didesnis nei 1 W/m2…