Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Pakartotinis sandarumo testas - 0,31 n50.N, (1/h)

Nors jau pirmojo sandarumo testo rezultatas atitiko reikalavimus A+/A++ klasės namui, tačiau skaitine jo reikšme likau nepatenkintas. Buvau tikras, kad įdėję tiek pastangų ir kruopštaus darbo statybų metu, galime tikėtis dar geresnio rezultato ir turėti rezervo galimiems išsisandarinimams apdailos metu ar laikui bėgant, dėl natūralaus mazgų susidėvėjimo.
Apie pirmąjį sandarumo testą rašyta štai čia: Sandarumo testas
Kiek pamąstęs ir apsvarstęs, kurias iš nustatytų nesandarių vietų mano manymu verta kokybiškai užsandarinti, ėmiausi darbo.
Kokie papildomi darbai padėjo sumažinti sandarumo rodiklį beveik 40%, nuo 0,51 iki 0,31, nors dėmesio sandarinimui atrodo skyrėme pakankamai visų statybų metu? Vardinu ;)
Papildomai aliuminio juostos bei Soudatight LQ sandarinimo mastikos pagalba kruopščiai užsandarinau liuko montavimo siūles.Kruopščiai užsandarinau sienos-grindų siųles. Nors pirmojo testo metu nesandarumų buvo rasta tik keletoje šios siūlės vietų, tačiau užsandarinti teko visą perimetrą tiek ties išorinėmis sienomis, tiek ir ties vidinėmis. To nepadarius atsiranda tikimybė, kad oras "prasimuš" jau kitoje vietoje.
Sandarinimui panaudotas Betonkontakt gruntas, akrilas ir Soudatight mastika.


Kad pagerinti sukibimą ir "surišti" dulkes, pirmiausia siūles tepiau Betonkontakt gruntu.


Nudžiūvus gruntui, plyšius ir įskilimus užsandarinau akrilu.
Išdžiūvus akrilui, siūles visu perimetru dviem sluoksniais ištepiau Soudatight LQ mastika. 
Panašiai sandarinau ir plyšius tarp grindų bei vitrininių langų. Kad neišteplioti lango rėmo, čia papildomai teko panaudoti dažytojo juostą. 
GruntavimasSandarinimas akriluSandarinimas dviem mastikos sluoksniaisTruputį "pažaidžiau" ties langais.
Silikono ir mastikos pagalba užsandarinau vitrininių langų standumo profilių galus. Pasinaudodamas silikonu bei dažytojo juostele užsandarinau "štapikiukų" plyšelius languose su perskyrimais.

Štai ir visi pakeitimai, kuriuos atlikau prieš pakartotinį sandarumo testą. Visos kitos sąlygos liko tokios pat, kaip ir pirmojo testavimo metu. Plastikinių vitrininių durų papildomai nebereguliavau, nors ir nustatėme, kad kampuose jos gerai neprisispaudžia. Nematau tam prasmės, ir nenoriu savęs apgaudinėti siekdamas gražesnio skaičiaus, nes realybėj jos vistiek "judės" ir sureguliavus jas dabar, vasarą jos jau bus kitaip "pasisukusios" - tokios jau tos "vaikščiojančios" plastikinės durys.
Pakartotinio sandarumo testo rezultatas kompiuterio programoje:


Pasak programos rodmenų, sudėjus visus name likusius nesandarumus, turime štai tokią nesandarią skylutę:


Testą atliko UAB "Termas", kontaktas Šiauliuose: Marius 8 663 73173
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių rasite Facebook'e: https://www.facebook.com/lrknamas/ Čia galime ir pabendrauti.

Komentarai

 1. Nu jo, kuo mažesnė skylutė, tuo geriau... :D Sveiki su geru rezultatu!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Wau. Sveikinu! Nerealus rezultatas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui ;) Patingėjai, Audriau, dar truputuką pasikrapštinėti, tukrai dar galėtum geriau išspaust ir tu ;) O gal vistik dar susikaupsi? :)

   Panaikinti
  2. Aš suprantu apie ką;) Bet toks įtemptas dabar grafikas ;] Gal dar kur patepliosiu, bet nebespėsiu:) Aš nujaučiu dar keletą silpnų vietų, kurios pasikoreguos montuojant grindis (Žemiau langų), montuojant palanges ;) Dabar noras kuo greičiau namą išdžiovinti ir sukti gipsą (profilių karkasas jau į pabaigą)

   Panaikinti
 3. Sugebejau 0.08 is pirmo karto muriniame, svarbu kruopsciai viska paciam sandarunti, iskaitant langu vidines juostas :)

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk