Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Darbelis, kurio nevalia pamiršti

Šį trumpą įrašą manau reikėtų pradėti nuo aptarimo, kaip buvo šiltinama perdanga mano  name. Šiltinimo principas ir procesas aprašyti šiame įraše: Perdangos šiltinimas ir sandarinimas
Jau mūrijant namo sienas, perdangos ir stogo konstrukciją laikančios nešančios sienos buvo mūrijamos iki pat perdangos apačios, nes į jas remiasi visa stogo konstrukcija. Tuo tarpu likusios sienos buvo mūrijamos paliekant pusės blokelio tarpą (~10cm) iki perdangos, kad vėliau, šiltinant perdangą, būtų lengviau prakišti 5cm storio PIR plokštės skydus bei maksimaliai sumažintume sandarinamų siūlių skaičių. Schemoje nešančios sienos pažymėtos žaliai, plieninė laikančioji sija - violetinė, o išmūrytos su tarpu ties perdanga sienos - raudonai.


Apšiltinus perdangą, viskas atrodė baigta. Abejonės dėl neatlikto darbo kilo pagalvojus apie garso izoliaciją tarp patalpų. Su sienų triukšmo izoliacija viskas tvarkoje, - Arko blokeliai geras triukšmo barjeras. Tačiau palubėje liko 3-5cm atvirų tarpų, pro kuriuos garsai nekliudomai galės migruoti tarp atskirų patalpų!
PIR plokštė ties nešančia siena:Likę tarpai tarp PIR plokštės bei pertvarinių sienų:
Taigi, jei ir pas jus gavosi panaši situacija, būtina nepamiršti užsandarinti šiuos plyšius garsą izoliuojančia medžiaga iki kol bus atlikta lubų apdaila, nes vėliau to padaryti nebegalėsite.
Svarsčiau, kuom užkamšyti šiuos plyšius. Manau šiam atvejui tiktų ir akmens vata, tačiau aš pasirinkau sandarinimo putas, - darbas su jomis man pasirodė paprastesnis, o plyšiai bus tikrai patikimai užpildyti-užsandarinti.
Pistoletas į rankas ir pirmyn palei sienų perimetrus ;)

Prieš organizuodami apdailos darbus, būtinai apsižiūrėkite, ar kur nors neliko vietų, kurias būtina "užkamšyti" ;)
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių Facebook'e: https://www.facebook.com/lrknamas/

Komentarai

 1. Labai teisingas post'as. Pas mane tinkuojant pirmam aukšte užpūtė tarpus su makrūfa, o antram aukšte, kadangi stogas šlaitinis, viena siena žemesnė, kita aukštesnė, galvojau lubas darysiu viename aukštyje, tai pertvarines sienas sumuryjau tik iki žemiausios sienos aukščio:) Bet po to pagalvojau, o kaip garsas sklis? :) Iš miegamojo, vaikų kambarių, WC, Dušo:)) Tai visgi palauksiu kol apšiltins stogą, kad būtų paprastesnis priėjimas ir damūrysiu pertvaras iki pat stogo, garso izoliacija labai svarbi:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pas Jus viskas labai gerai suėjo su aukščiais, t.y. tarp vidinės sienos ir gegnės liko 10 cm. Mūsų atveju tarp vidinės sienos paskutinio blokelio (jeigu jį padėsime) bus tik 2 cm, taigi neišeis pakišti plėvelės. Tačiau jeigu to blokelio nedėsiu, tuomet dabartinis blokelis yra per žemai būsimų lubų lygio, todėl tinkavimui vis tiek reikia tą blokelį padėti. Svarstau dabar tarp šių variantų: 1) dar prieš tinkavimą visu plotu patiesti garo plėvelę ir padėti paskutinį blokelį (tačiau dar nešiltinti perdangos, nes ji visa vata peršlaptų nuo drėgmės pertekliaus; 2) padėti paskutinį blokelį ir tuomet plėvelę klijuoti jau prie vidinės sienos krašto. Tačiau antru atveju atsiranda labai daug klijavimo ploto, kas padidina rizika padaryti nesandariai, o ir juostos bei klijų išeis dvigubai daugiau.. Koks būtų Jūsų siūlymas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gal eitu blokeli pjauti, kad iseitu isgauti norima vidines sienos auksti?

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Renkamės lauko duris

Šis įrašas atsirado todėl, kad norime išgirsti nuomonių ir atsiliepimų, kurie padėtų apsispręsti, kokias lauko duris pasirinkti.
Kažkas pagalvos, kokios dar lauko durys, jei statybos dar net nepradėtos. Aš mąstau kiek kitaip. Dėžutę planuojame pastatyti dar šiemet. Jei viskas vyks sklandžiai, smagu būtų nepalikti žiemoti tuščių angų, o sustatyti langus ir duris. Jei tai pavyktų, galbūt net žiemos metu būtų galima atlikti kai kuriuos darbus, tarkim perdangos šiltinimą, vidaus kanalizacijos ir elektros išvedžiojimą. Durų užsakymo klausimas man neatrodo labai tolimas, todėl jau dabar noriu apsispręsti, kokias duris užsakyti atėjus laikui.
Jei su langais viskas daugmaž aišku, nesunkiai randame jų parametrus bei vartotojų atsiliepimus, tai su šiltomis durimis situacija kiek kitokia. Statome šiltą namą, taigi pagrindinis kriterijus durims - gera šiluminė varža, tinkanti A/A+ klasės statiniui. A klasės namui, lauko įėjimo durų šilumos perdavimo koeficientas turėtų būti ne didesnis nei 1 W/m2…