Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Krosnelės-židinio paleidimas

Apie židinuko pasirinkimo motyvus ir niuansus energetiškai efektyviame name rašiau jau gana seniai, štai šiame įraše:
Židinys energetiškai efektyviame name

Nors pati krosnelė stovėjo nupirkta jau senokai, tačiau sumontuoti ir "paleisti" ją nusprendėm tik dabar. Pagrindinė to priežastis yra name atliekami apdailos darbai, - norime susitvarkyti sieną ir angas už krosnelės.
Židinuko sumontavimą ir paleidimą atlikti įsipareigojo vyrukai iš Brandstudija
Krosnelė buvo pastatyta ant nedegios plokštės, tokio storio, kad pakyla atitiktų būsimą grindų lygį su apsauginiu stiklu.


Oro išmetimas sandariai pajungtas į kaminą. Visa anga aplink izoliuojančią vatą bus apmūryta. Laikui bėgant, ši vata išdegs, tačiau liks būtinas tarpas vamzdžio-alkūnės plėtimuisi.


Oro padavimas taipogi pajungiamas mažesnio diametro vamzdžiu.


Sumontuota krosnelė atrodo taip:Dalis su degimo kamera gali sukiotis, tačiau šiam kartui fiksuojančius varžtus palikome susuktus.
Patiko graži, vientisa pajungimo alkūnė su sklende. Vyrai tikrai pasistengė parinkdami šį elementą mūsų krosnelei, viskas puikiai dera.


Naują įrenginį būtina išbandyti, kad patikrinti trauką ir darbo režimus. Malkoms tiko lentelė nuo paletės. Kaminas sušilo, lauke pasimatė kylantis balkšvas dūmelis. Veikia visi antro, trečio ir eko degimo režimai, kamino trauka puiki. Per valandėlę kūrenimo, kol lentelė pilnai sudegė, temperatūra šoktelėjo +3 laipsnius. Šildymo sezono pradžioje ir pabaigoje krosnelę bus galima naudoti laikinam patalpų pašildymui. Rekuperatorius puikiai paskirstys šilumą po visas patalpas. Papildomą pašildymą bus galima panaudoti ir ypač šaltomis žiemos dienomis, kad "padėti" šilumos siurbliui ir sutaupyti šiek tiek kWh elektros, kai ŠS COP būna žemesnis.


Tam kartui viską supakavome ir laukiame apdailos darbų pabaigos.


Didelis dėkui darbus atlikusiems vaikinams, - puikus sklandus darbas, konsultacija ir demonstracija. Drąsiai rekomenduoju Brandstudija Valdas 865445555
 

Visų puikių dalykų, kuriuos papildomai sužinojau apie šią konkrečią krosnelę iš montavusių vaikinų, nepasakosiu. Krosnelė tikrai puiki, stiklo valyti nereikia, galima pilnai atrestauruoti ir t.t. ir pan... Paminėsiu, kad krosnelę išsirinkti padėjo Vaidota iš Ekožidinys
Gavau netgi firminę pirštinę :D


Daugiau trumpų įrašų ir žinučių rasite Facebook'e, čia galim ir pabendrauti: https://www.facebook.com/lrknamas/

Komentarai

 1. Super. Valdas šaunuolis. pas mane irgi sumontavo židinį;) Žiauriai patenkintas jų darbu. Rekomenduoju ir aš juos visoms keturioms. Kai rašysiu pas save irgi juos būtina paminėsiu;]

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveiki,

  Ačiū už blogo rašymą.
  Norėjau paklausti kokį šilumos siurblį oras vanduo planuojate įsirengti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū jums, kad skaitot ;)
   Šilumos siurblį esame išsirinkę Mitsubishi PUHZ-SHW80YAA + EHST20C-YM9C

   Panaikinti
  2. Kodėl būtent pasirinktas šis modelis ir gamintojas?
   Neužmačiau, kad būtų kažkur tema apie pasirinkimą ar ieškojimą ŠS. :)

   Panaikinti
  3. Rinkomės iš šilumos siurblių, kurie dirba ir prie žemesnių nei 20 laipsnių temperatūros. Buvome apsistoję ties panasonic, nibe, mitsubishi. Panasonic sukėlė abejonių dėl dviprasmiškai pateikiamų įrenginių parametrų http://a-namas.blogspot.com/2015/05/silumos-siurbliai-panasonic-pardaveju.html
   Liko nibe ir mitsubishi. Pasikalbėjus su meistrais, dirbančiais su šio tipo šildymo įrenginiais, nuomonė buvo, kad mitsubishi patikimesni, tai šios firmos įrenginį ir pasirinkom.
   Jei glaustai, tai pasirinkimo kriterijai buvo kokybiškas, patikimas ir efektyvus.
   Nenoriu pasakyti, kad Daikin ar kažkas kito šiuo metu populiaraus yra prasti, paprasčiausia, mes rinkomės iš aukštesnės klasės įrenginių

   Panaikinti
  4. Ačiū už pateikta informaciją ir sėkmės statybose ;)

   Panaikinti
 3. Sveiki.

  Labai įdomus ir naudingas straipsnis. Gal galite papasakoti kodėl rinkotės šio gamintojo krosnelę? Mes kolkas labiausiai linkstam prie Jotul modelio https://www.fumat.lt/product/jotul-f-360-advance/ . Gal ką žinote ir galite papasakoti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mes si modeli pasirinkome, todel, kad jo degimo kamera turi RLU sandarumo sertifikata, rinkoje anuomet nelabai buvo analogu, gal dabar jau atsirade ir kitu modeliu

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų.
Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233
Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauki…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…