Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Mažų patalpų ergonomika

Jau projektavimo stadijoje buvo kilę abejonių, ar pavyks patalpoje 2,2m x 2m, kurioje yra dvejos durys (praėjimas iš garažo į namo tambūrą), įrengti kompaktišką "katilinę". Pagal mano planą, čia turi tilpti šilumos siurblio vidinis blokas su integruotu boileriu (toks nemažas "šaldytuvas"), vandens įvadas su visais filtrais, rekuperatorius bei nedidelė vonia (1000x700), kurioje mūsų augintiniams bus mazgojamos kojos gryžus iš pasibėgiojimų lauke.
Šios patalpos apdailą norėjome atlikti dar prieš sustatant bei paleidžiant rekuperatorių bei vandens filtrus, nes po šių įrenginių sumontavimo tai atlikti būtų sudėtinga. Patį planą, kas kaip ir kur turėtų tilpti buvau susidėliojęs galvoje dar ruošiant namo projektą. Jis buvo štai toks:


Apdailai rinkomės pačias paprasčiausias bei parankines medžiagas, - tai techninė patalpa, jai nekėlėme įpatingų estetinių reikalavimų.
Pirmiausia buvo sumontuota vonia. Ji montuota kiek aukštesniame nei įprasta aukštyje, kažkas tarpinio tarp plautuvės ir vonios standarto, kad nereikėtų smarkiai lankstytis. Vonios viršus gavosi apie 90cm nuo grindų. Pačią vonią apipūčiau makrofleksu, - senas metodas, pagerinantis skardinių vonių išlaikomą šilumą bei ženkliai sumažinantis jų barškėjimą. Jei šilumos išlaikymas šioje vonioje ir nesvarbus (nemanau, kad kas norės tokioje mažoje vonioje prigulti pamirkti :D), tai barškėjimas mane asmeniškai labai erzina.


Jau sumontavus vonią bei pakabinus rekuperatorių pasimatė, kad viskas tikrai puikiai ir labai kompaktiškai tilps!
Grindims nupirkome pigiausias akcijines akmens masės plyteles Ermitaže.
Sienai šalia vonios norėjosi kažko atsparaus vandeniui, - keraminių plytelių. Tačiau turėjome likusio fasadinio klinkerio, kurį ir nusprendėm sunaudoti, bei po suklijavimo nulakuoti. Tačiau jį suklijavus pasirodė, kad sienos kiek tamsokos, taigi nudažėme plytų imitacijos sienas baltais atspariais vandeniui dažais, - didesnės erdvės įspūdis pagerėjo. Klinkerį po vonia nusprendėm nedažyti o palikti tokį pat kaip ant fasado, tik žinoma nulakuosime.
Kad patalpa nebūtų "nuobodi", likusias sienas nudažėme gana intensyviais oranžiniais vandeniui atspariais dažais. Šiaip mes mėgstame "skanias" ir intensyvias spalvas, panašių akcentų pas mus bus ir daugiau.


Šioje patalpoje nusprendėme montuoti armstrong tipo lubas, - jei atsirastų būtinybė, turėsime gana neblogą priėjimą prie rekuperatoriaus mazgų, tokių kaip triukšmo slopintuvai, įvadiniai ortakiai bei paskirstymo dėžės.  Tai gal ir nebūtina, nemanau, kad kasnors iš šių mazgų sugestų, tačiau nusprendėme, kad mūsų atveju pasidaryti tokias lubas bus greičiau ir paprasčiau.
Likusiame laisvame kampe vasarą pastatysime šilumos siurblio oras-vanduo vidinį bloką su integruotu boileriu, o šalia vonelės sumontuosime nedidelį gyvatuką.
Štai šiame kampe stovės šilumos siurblio vidinis blokas.


Pramąstytas planas sutaupė bent keletą kvadratų gretimoms, svarbesnėms ir dažniau naudosimoms patalpoms! Jau projektavimo stadijoje gerai apmąstykite, kas ir kaip statysis nedažnai naudojamose patalpose. Taip sutaupysite erdvės gyvenamosioms patalpoms bei energijos kaštų šildant nenaudingus plotus ;)
Apdailą, laisvu nuo savo pagrindinių darbų metu atliko Modestas 8 602 13543 - rekomenduoju, dirba Šiaulių apskrityje. Pagrindinė šio meistro veiklos sritis - namų fasadai. Jis man išklijavo klinkeriu namo fasadą, - kruopštus meistras. Taigi šiltuoju periodu, darbams nesusijusiems su fasado apdaila, vargiai ar jį nusisamdysite, nebent darbai nedidelės apimties. Tačiau šaltuoju periodu galima tartis ir dėl apdailos ar kitų darbų atlikimo. Pasak paties meistro, jis moka ir gali net sienas išmūryti ;)
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių rasite Facebook'e, čia galim ir pabendrauti: https://www.facebook.com/lrknamas/

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų.
Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233
Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauki…