Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Tveriame tvorą

Ankstyvą pavasarį norime galutinai sutvarkyti sklypą ir užsėti veją.
Kad po sklypą nebevažinėtų sunkiasvorė technika ir tiksliai matytume, kiek dar reikia atsivežti grunto galutiniam sklypo pakėlimui ir išlyginimui, nusprendėm tvorą tverti dar šiemet.
Viena mūsų sklypo kraštinė šliejasi su jau gyvenančio kaimyno sklypu ir yra aptverta. Čia tvoros nebereikia, ji bus bendra. Lieka dvi kraštinės į negyvenamų laukų pusę (~80m + ~65m) ir sklypo riba palei kelią (~80m).

Ribas ties laukais nusprendėme tverti segmentine tvora, o sklypo daliai palei kelią kaip horizontalų  užpildą naudosime WPC kompozito lentas.


Dalies palei kelią užpildymą palikome kitiems metams, dabar įrengėme tik stulpus ir pamatuką.
Pamatuką nusprendėme daryti surenkamą, 20cm aukščio.


Bandėme ieškoti įsigyti tokio tipo pamato komponentų Šiauliuose, - bergždžiai, čia jų niekas pasiūlyti negali. Teko kreiptis į tvora.eu ir atsivežti reikiamus pamatuko mazgus iš Vilniaus. Užsakymo derinimasis ir pristatymas vyko sparčiai ir sklandžiai.
Metalinius stulpus 60x40 bei segmentą "Vega" įsigijau "Metalo Prekyba" Šiaulių padalinyje. Kainas gavau labai geras, tad leidau sau įsigyti segmentus iš 5mm diametro vielos, nes jie, palyginus su plonesniais, akivaizdžiai tvirtesni. Segmentų aukštis 1,53m, taigi su borteliu tvora gavosi ~1,65m aukščio.Kad tvora būtų tikrai tvirta ir stulpai neišsiklaipytų, poliukus stulpų betonavimui gręžėme ne mažiau kaip 1,2m gylio. Pačius plieninius stulpus pasirinkau 2,5m ilgio, - taigi įsibetonavo ~0,8m stulpo."Stulpavimas", - atstumai nemaži.
Subetonavus stulpus, atėjo laikas sumontuoti surenkamus pamatėlius-bortelius.

Palei kelią teks dar kilstelėti sklypą, kad nebūtų žemiau kelio lygio. "Tortukai" čia gavosi nemaži."Laiptukai"Sumontavus pamatukus-bortelius laikas ir segmentų montavimui.Tvoros fasadinei, įvažiavimo daliai, ten kur betonuotas įprastas rostverkas, naudojome rimtesnius, 80x80 plieno stulpus. Jų sienelių storis 5mm, kad patikimai vėliau galėtume sumontuoti vartelius. Tarpas įvažiavimui - 490cm, tarpas varteliams - 110cm.Surinkinėjamas rostverkas:Rostverko jungtis su surenkamu pamatėliu:


Gruodžio 4d. lauke jau buvo atlydys, - temperatūra pliusinė. Stulpai buvo "apibintuoti", kad neapsitaškytų o klojiniai buvo užpildyti betonu.Liko atsivežti papildomai juodžemio, viska užsikasti ir išlyginti.
Tvoros dalies su surenkamu pamatu + stulpai 40x60 + segmentas VEGA (H153cm D5mm) kaina gavosi tokia: medžiagos ~21,5€/m, darbas ~10,4€/m.
Darbus atliko ta pati brigada, kuri ir pradėjo mano namo statybas, išliedami pamatus, - Pamatai Šiauliuose
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių Facebook'e: https://www.facebook.com/lrknamas/

Komentarai

 1. Ar jau turit tvora? Gal pasidalinsite rezultatu? labai geri ir informatyvus jusu irasai

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na taip, visa segmentine dalis baigta. Fasadine dalis palei kelia kolkas stovi tik stulpai su pamatu. Uzpildas jai bus veliau, gal rudeni, kai jau isirengsime namo vidu, nes suma nemaza susidaro (norim deti horizontalias PVC lentas).

   Panaikinti
 2. o kodel pvc lentas rinksites? negalvojot apie plienines lenteles?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Norisi kazko bent is toli primenancio medi ir kad butu praktiskiau, nei medis. Grynai del vaizdo. Medinems lentoms prieziuros reikia, o darbu aplink nama tokiame sklype ir be to bus ;) Is praktines puses skardines manau irgi geras variantas

   Panaikinti
 3. Mes irgi ruošiamės griauti seną ir statyti naują tvorą. Manau, kad be ratinio ekskavatoriaus neapsieisime :)

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk