Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Tveriame tvorą

Ankstyvą pavasarį norime galutinai sutvarkyti sklypą ir užsėti veją.
Kad po sklypą nebevažinėtų sunkiasvorė technika ir tiksliai matytume, kiek dar reikia atsivežti grunto galutiniam sklypo pakėlimui ir išlyginimui, nusprendėm tvorą tverti dar šiemet.
Viena mūsų sklypo kraštinė šliejasi su jau gyvenančio kaimyno sklypu ir yra aptverta. Čia tvoros nebereikia, ji bus bendra. Lieka dvi kraštinės į negyvenamų laukų pusę (~80m + ~65m) ir sklypo riba palei kelią (~80m).





Ribas ties laukais nusprendėme tverti segmentine tvora, o sklypo daliai palei kelią kaip horizontalų  užpildą naudosime WPC kompozito lentas.


Dalies palei kelią užpildymą palikome kitiems metams, dabar įrengėme tik stulpus ir pamatuką.
Pamatuką nusprendėme daryti surenkamą, 20cm aukščio.


Bandėme ieškoti įsigyti tokio tipo pamato komponentų Šiauliuose, - bergždžiai, čia jų niekas pasiūlyti negali. Teko kreiptis į tvora.eu ir atsivežti reikiamus pamatuko mazgus iš Vilniaus. Užsakymo derinimasis ir pristatymas vyko sparčiai ir sklandžiai.




Metalinius stulpus 60x40 bei segmentą "Vega" įsigijau "Metalo Prekyba" Šiaulių padalinyje. Kainas gavau labai geras, tad leidau sau įsigyti segmentus iš 5mm diametro vielos, nes jie, palyginus su plonesniais, akivaizdžiai tvirtesni. Segmentų aukštis 1,53m, taigi su borteliu tvora gavosi ~1,65m aukščio.



Kad tvora būtų tikrai tvirta ir stulpai neišsiklaipytų, poliukus stulpų betonavimui gręžėme ne mažiau kaip 1,2m gylio. Pačius plieninius stulpus pasirinkau 2,5m ilgio, - taigi įsibetonavo ~0,8m stulpo.



"Stulpavimas", - atstumai nemaži.








Subetonavus stulpus, atėjo laikas sumontuoti surenkamus pamatėlius-bortelius.





Palei kelią teks dar kilstelėti sklypą, kad nebūtų žemiau kelio lygio. "Tortukai" čia gavosi nemaži.



"Laiptukai"



Sumontavus pamatukus-bortelius laikas ir segmentų montavimui.



Tvoros fasadinei, įvažiavimo daliai, ten kur betonuotas įprastas rostverkas, naudojome rimtesnius, 80x80 plieno stulpus. Jų sienelių storis 5mm, kad patikimai vėliau galėtume sumontuoti vartelius. Tarpas įvažiavimui - 490cm, tarpas varteliams - 110cm.



Surinkinėjamas rostverkas:



Rostverko jungtis su surenkamu pamatėliu:


Gruodžio 4d. lauke jau buvo atlydys, - temperatūra pliusinė. Stulpai buvo "apibintuoti", kad neapsitaškytų o klojiniai buvo užpildyti betonu.







Liko atsivežti papildomai juodžemio, viska užsikasti ir išlyginti.
Tvoros dalies su surenkamu pamatu + stulpai 40x60 + segmentas VEGA (H153cm D5mm) kaina gavosi tokia: medžiagos ~21,5€/m, darbas ~10,4€/m.
Darbus atliko ta pati brigada, kuri ir pradėjo mano namo statybas, išliedami pamatus, - Pamatai Šiauliuose
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių Facebook'e: https://www.facebook.com/lrknamas/

Komentarai

  1. Ar jau turit tvora? Gal pasidalinsite rezultatu? labai geri ir informatyvus jusu irasai

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Na taip, visa segmentine dalis baigta. Fasadine dalis palei kelia kolkas stovi tik stulpai su pamatu. Uzpildas jai bus veliau, gal rudeni, kai jau isirengsime namo vidu, nes suma nemaza susidaro (norim deti horizontalias PVC lentas).

      Panaikinti
  2. o kodel pvc lentas rinksites? negalvojot apie plienines lenteles?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Norisi kazko bent is toli primenancio medi ir kad butu praktiskiau, nei medis. Grynai del vaizdo. Medinems lentoms prieziuros reikia, o darbu aplink nama tokiame sklype ir be to bus ;) Is praktines puses skardines manau irgi geras variantas

      Panaikinti
  3. Mes irgi ruošiamės griauti seną ir statyti naują tvorą. Manau, kad be ratinio ekskavatoriaus neapsieisime :)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as