Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Šauni komanda šauniai pasidarbavo!

Darbai statybose kuris laikas buvo nurimę. Tiesa, dar vežėmės grunto, kėlėme-formavome sklypo reljefą.
Po perdangos apšiltinimo reikėjo atlikti pasiskaičiavimus ir susidėlioti prioritetus. Atlikti visus darbus, kuriuos norėtume, šiemet jau nebepajėgsime, kažkas turės nusikelti į 2019 metų pavasarį. Šiemet dar planuojame įsirengti rekuperaciją bei pasidaryti testinį sandarumo testą su termovizija, pabaigti elektros instaliacijos bei apsaugos sistemos įrengimo darbus, pasileisti vandens gręžinį ir susidėti vandens filtrus, sumontuoti tvoros pamatus su stulpais bei paruošti sklypą pavasariniam vejos užsodinimui. Bet vienas iš svarbiausių darbų, kurį privalėjome atlikti dar šiemet, kol neprasidėjo rudeniniai lietūs, - pabaigti įrengti sklypo drenavimo sistemą bei išvesti nusodinimui į gruntą lietaus bei išvalytų nuotekų kanalizacijos vandenį.
Priešpaskutinis rugsėjo savaitgalis. Oras tinkamas, ir sutartu laiku pas mane vėl renkasi UAB "AFS Baltic" komanda. Su meistrų pasirinkimu kolkas statybose man sekėsi. Turėjau šiektiek nesutarimų ir nesklandumų su fasado šiltintojais, kas šiektiek sugadino nuotaiką, tačiau visos kitos brigados užsirekomendavo puikiai tai ir darbus atlikinėti stengiuosi su žmonėmis, kurie jau užsirekomendavo iš gerosios pusės.
Smulkiai projektinių detalių bei schemų nepiešiu, tai atimtų nemažai laiko, o nauda būtų labai abejotina, nes kiekviena situacija susijusi su nuotekomis bei drenažu yra individuali ir sprendimai taipogi individualūs.  Papasakosiu bendrais bruožais.
4 drenažinio vamzdžio šakos po ~40m aikštelėje šalia kūdros jau buvo paklotos anksčiau. Liko jas sujungti į bendrą sistemą ir išvesti į nusodinimo šulinį. Papildomai dar paklojome 2 drenažinio vamzdžio šakas suformuotame rytiniame namo šlaite. Jas taipogi pajungėme į bendrą drenažo vamzdį. Palei kūdrą, drenažinio vandens išvedimui klojome normalų nuotekų vamzdį. Jis praeina gana arti kūdros ir guli žemiau nei numatytas kūdros vandens lygis. Šioje zonoje paklojus drenažinį vamzdį, kiltų grėsmė, kad bus nutraukiamas kūdros vanduo.
Viso perteklinio vandens surinkimui buvo iškastas galinis nusodinimo šulinys (3 žiedai). Į pastarajį ir buvo atvestas drenažo vanduo bei namo stogo lietaus nuotekos.
Vienas 3 žiedų šulinys jau buvo padarytas anksčiau, šalia namo. Į jį buvo išvestas pamato drenažo, vidaus nuotekų bei garažo stogo lietaus nuotekų vanduo. Iš šio šulinio, jei pastarasis persipildytų, perteklinis vanduo vamzdžiu taipogi buvo nuvestas į naujai iškastąjį galinį nusodinimo šulinį.
Persipildžius galiniam nusodinimo šuliniui, perteklinis vanduo bus išpumpuojamas į kūdrą. Tam tikslui buvo pastatytas vandens siurblys o šalia kūdros suformavau kažką panašaus į akmenų krioklį, kad bėgantis vanduo pasitaškytų ir prisisodrintų deguonies.
Truputis panoramos:Šiektiek foto iš darbų eigos.


O štai čia reklaminis video, kuris buvo susuktas besidarbuojant mano sklype :)


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m