Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Palėpės liukas

Liukas į palėpę apšiltintoje perdangoje, - nemažas šalčio tiltas. Iš principo palėpės pas mus nebus, ten nėra vietos, nes stogas mažo nuolydžio. Užlipus į palėpę bus galima nebent keturiomis palei kraštą paropoti. Kad ir kaip nesinorėjo įrenginėti liuko į palėpę, tačiau tai padarytį privaloma, tokie yra priešgaisrinės saugos reikalavimai.
Užsiėmiau "šilto" liuko paieškomis. "Šilčiausia" ką pavyko rasti buvo Fakro LWT 60x130 liukas su laiptais.Gaminio techninių sąvybių deklaracija:


Papildomai, šiluminėms savybėms pagerinti dar užsisakiau ir viršutinį dangtį LXW.


Viršutinis dangtis pasitarnaus ne tik šiluminių mazgo savybių pagerinimui, bet ir papildomam sandarumui užtikrinti, nes prie 3 tarpinių kopėčių liuke prisidės papildoma dangčio tarpinė. Be to, iš viršaus ant jo bus galima papildomai priklijuoti gabalą vatos, kas dar labiau pagerins šio mazgo šilumines savybes.
Šias prekes užsisakinėjau e-stogdengiai.lt internetinėje parduotuvėje.
Deklaruojamos liuko šiluminės savybės labai neprastos, liukas turėtų gautis gerokai šiltesnis nei langai ir durys, o kaip viskas yra fakte pamatysim tik padarę termovizines nuotraukas.
Štai komplektas jau vietoje.Šiltindami perdangą, liuką ir viršutinį dangtį sumontavome skalbyklos patalpoje.Sandarumui užtikrinti gaunasi 4 tarpinės, 3 liuke ir viena dangtyje. Komentarai

 1. Kieti parametrai, kaip liukui. Net nesitiki. Lauksim termovozinių.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai liux, kad jūs viską pirmas aprašote, kaip tik panašus etapas laukia, tai tikiuos ir toliau taip viskas eis pukiai, ir mažiau man reikės ieškoti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Beja, matau lyg perdanga apšiltinta, tikiuosi bus greitu laiku įrašas ką naudojote ?

   Panaikinti
  2. Tikrai taip. Liko siūles užsandarinti. Kai tik baigsim, iskarto bus irasas

   Panaikinti
 3. labai skeptiskai vertinu liuko silumines savybes, juk ten maks pora centimetru siltalo paciame dangtyje. kol nebuvau papildomai apsiltines liuko is virsaus, atejus pirmam rudeniui ir lauko temperaturai lauke nukritus zemiau 10laipsniu prasidejo, dregmes kaupimo procesas, neiskart tai pamaciau, bet liukas pasidare kaip tunelis siltesnio oro migravimui i palepe. Per kazkiek laiko pats dangtis prigere dregmes ir net pradejo augt plaukuota flora... Kolkas 2 ziemas as liuka is virsaus papildomai uzdengiu vata ir polistirolu, o iskart uz dangcio sandariai uzklijuoju plevele. VIska nulupu tik pavasari. Labai tikiuosi, kad siemet dar atrasiu laiko pasidaryt kazka pastovaus, kad esant poreikiui i palepe galima butu uzlipti ir ziema.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pasak sio liuko gamintojo, dangtyje yra 7,5cm PIR plokstes. Dar 3cm yra virsutiniame dangtyje. Papildomai ant virsutinio dangcio dar klijuosiu vatos. Bus matyti po termovizijos ir pirmo ekspluatacijos sezono, kas ir kaip su tuo mano liuku darysis

   Panaikinti
 4. Robertai, gal žinai kur tiksliai STR'e rašoma apie privalomą liuką į palėpę? Pas mane panaši miniatiūrinė nešildoma palėpė kaip ir pas tave, ten laipioti tikrai neplanuoju, ir liuko nedaryčiau jei įmanoma.
  Bandau googlinti, bet nieko nerandu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. STR'o siuo klausimu nenagrinejau. Norejau nedaryti, bet architektas pasake, kad butinas pagal reikalavimus (priesgaisrinius ar kokius tai kt.), nepriduosiu statybos. Architektas pas mane pasikaustes visokiausiu reikalavimu klausimuose, tai tikrai pasitikiu ;)

   Panaikinti
  2. Aš niekur nerandu tokio reikalavimo. Klausinėju pažįstamų statybų vadovų, bet jie irgi sakosi negirdėję. Hm... Bandysiu skambinti tada biurokratams.

   Panaikinti
  3. Na va, išsiaiškinau su biurokratais - Statybos inspekcija pasakė, kad jei patvirtintame projekte liuko nėra, tai jo ir nereikia. Mano projektas 2008 patvirtintas, gal dar tada nebuvo tokių papildomų reikalavimų.

   Panaikinti
  4. Tai šaunu tada. Man tas liukas tai kaip šašas, papildomos išlaidos ir krapštymasis o naudos nulis

   Panaikinti
 5. Gal galėtumėte patikslinti, kiek liuka Jus paleidote ženiau gegnių? T.y. liuko apatinę dalį. Mums reikia rekupo ortakiams palikti 16 cm - ar galima šį liuka leisti tiek žemiau gegnių? Dar klausimas, ar šio liuko dangtis yra nau galutinis lubų paviršius? Jis tikriausiai baltas? Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kiek tiksliai nuleidome negaliu dabar pasakyti. Leidome su atsarga, kad tikrai praeitu ortakiai ir susimontuotu lubos. Liuko dangtis yra galutinis lubu pavirsius. Bandykite pagal ji atsiskaiciuoti, kiek paleisti, kad tilptu gipso plokstes su profiliais ir ortakiai su laisvumu.

   Panaikinti
  2. Jei gerai pamenu, toje patalpoje berods nuleidome liuka ~20cm nuo gegniu

   Panaikinti
 6. Prabėgo šiek tiek laiko. Ar patenkinti tuo liuku/kopėčiomis? Kaip tik man reikia išsirinkti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nelabai tenka naudoti, tiesiog stovi uzdarytas. Bet saltis tikrai pro ji neina ;)

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk