Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Palėpės liukas

Liukas į palėpę apšiltintoje perdangoje, - nemažas šalčio tiltas. Iš principo palėpės pas mus nebus, ten nėra vietos, nes stogas mažo nuolydžio. Užlipus į palėpę bus galima nebent keturiomis palei kraštą paropoti. Kad ir kaip nesinorėjo įrenginėti liuko į palėpę, tačiau tai padarytį privaloma, tokie yra priešgaisrinės saugos reikalavimai.
Užsiėmiau "šilto" liuko paieškomis. "Šilčiausia" ką pavyko rasti buvo Fakro LWT 60x130 liukas su laiptais.



Gaminio techninių sąvybių deklaracija:


Papildomai, šiluminėms savybėms pagerinti dar užsisakiau ir viršutinį dangtį LXW.


Viršutinis dangtis pasitarnaus ne tik šiluminių mazgo savybių pagerinimui, bet ir papildomam sandarumui užtikrinti, nes prie 3 tarpinių kopėčių liuke prisidės papildoma dangčio tarpinė. Be to, iš viršaus ant jo bus galima papildomai priklijuoti gabalą vatos, kas dar labiau pagerins šio mazgo šilumines savybes.
Šias prekes užsisakinėjau e-stogdengiai.lt internetinėje parduotuvėje.
Deklaruojamos liuko šiluminės savybės labai neprastos, liukas turėtų gautis gerokai šiltesnis nei langai ir durys, o kaip viskas yra fakte pamatysim tik padarę termovizines nuotraukas.
Štai komplektas jau vietoje.



Šiltindami perdangą, liuką ir viršutinį dangtį sumontavome skalbyklos patalpoje.



Sandarumui užtikrinti gaunasi 4 tarpinės, 3 liuke ir viena dangtyje. 



Komentarai

  1. Kieti parametrai, kaip liukui. Net nesitiki. Lauksim termovozinių.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labai liux, kad jūs viską pirmas aprašote, kaip tik panašus etapas laukia, tai tikiuos ir toliau taip viskas eis pukiai, ir mažiau man reikės ieškoti :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Beja, matau lyg perdanga apšiltinta, tikiuosi bus greitu laiku įrašas ką naudojote ?

      Panaikinti
    2. Tikrai taip. Liko siūles užsandarinti. Kai tik baigsim, iskarto bus irasas

      Panaikinti
  3. labai skeptiskai vertinu liuko silumines savybes, juk ten maks pora centimetru siltalo paciame dangtyje. kol nebuvau papildomai apsiltines liuko is virsaus, atejus pirmam rudeniui ir lauko temperaturai lauke nukritus zemiau 10laipsniu prasidejo, dregmes kaupimo procesas, neiskart tai pamaciau, bet liukas pasidare kaip tunelis siltesnio oro migravimui i palepe. Per kazkiek laiko pats dangtis prigere dregmes ir net pradejo augt plaukuota flora... Kolkas 2 ziemas as liuka is virsaus papildomai uzdengiu vata ir polistirolu, o iskart uz dangcio sandariai uzklijuoju plevele. VIska nulupu tik pavasari. Labai tikiuosi, kad siemet dar atrasiu laiko pasidaryt kazka pastovaus, kad esant poreikiui i palepe galima butu uzlipti ir ziema.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Pasak sio liuko gamintojo, dangtyje yra 7,5cm PIR plokstes. Dar 3cm yra virsutiniame dangtyje. Papildomai ant virsutinio dangcio dar klijuosiu vatos. Bus matyti po termovizijos ir pirmo ekspluatacijos sezono, kas ir kaip su tuo mano liuku darysis

      Panaikinti
  4. Robertai, gal žinai kur tiksliai STR'e rašoma apie privalomą liuką į palėpę? Pas mane panaši miniatiūrinė nešildoma palėpė kaip ir pas tave, ten laipioti tikrai neplanuoju, ir liuko nedaryčiau jei įmanoma.
    Bandau googlinti, bet nieko nerandu.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. STR'o siuo klausimu nenagrinejau. Norejau nedaryti, bet architektas pasake, kad butinas pagal reikalavimus (priesgaisrinius ar kokius tai kt.), nepriduosiu statybos. Architektas pas mane pasikaustes visokiausiu reikalavimu klausimuose, tai tikrai pasitikiu ;)

      Panaikinti
    2. Aš niekur nerandu tokio reikalavimo. Klausinėju pažįstamų statybų vadovų, bet jie irgi sakosi negirdėję. Hm... Bandysiu skambinti tada biurokratams.

      Panaikinti
    3. Na va, išsiaiškinau su biurokratais - Statybos inspekcija pasakė, kad jei patvirtintame projekte liuko nėra, tai jo ir nereikia. Mano projektas 2008 patvirtintas, gal dar tada nebuvo tokių papildomų reikalavimų.

      Panaikinti
    4. Tai šaunu tada. Man tas liukas tai kaip šašas, papildomos išlaidos ir krapštymasis o naudos nulis

      Panaikinti
  5. Gal galėtumėte patikslinti, kiek liuka Jus paleidote ženiau gegnių? T.y. liuko apatinę dalį. Mums reikia rekupo ortakiams palikti 16 cm - ar galima šį liuka leisti tiek žemiau gegnių? Dar klausimas, ar šio liuko dangtis yra nau galutinis lubų paviršius? Jis tikriausiai baltas? Ačiū.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Kiek tiksliai nuleidome negaliu dabar pasakyti. Leidome su atsarga, kad tikrai praeitu ortakiai ir susimontuotu lubos. Liuko dangtis yra galutinis lubu pavirsius. Bandykite pagal ji atsiskaiciuoti, kiek paleisti, kad tilptu gipso plokstes su profiliais ir ortakiai su laisvumu.

      Panaikinti
    2. Jei gerai pamenu, toje patalpoje berods nuleidome liuka ~20cm nuo gegniu

      Panaikinti
  6. Prabėgo šiek tiek laiko. Ar patenkinti tuo liuku/kopėčiomis? Kaip tik man reikia išsirinkti.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Nelabai tenka naudoti, tiesiog stovi uzdarytas. Bet saltis tikrai pro ji neina ;)

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv