Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Nauja senoji kūdra

Apie tai, kaip dar neprasidėjus statyboms kasėme kūdrą, rašiau šiame įraše Tebūnie pievelė ir tvenkinys
Iš dalies esu pats kaltas, kad "pasirašiau" avantiūrai kasti kūdrą bobkatu. Bet, yra kaip yra, ir tai kas padaryta blogai, reikia pataisyti.
Nors tai nėra jo darbo sritis, problemą išspręsti padėjo Donatas iš "Pamatai Šiauliuose". Jis organizavo vandens išsiurbimą, ekskavatorių su savo darbą išmanančiu operatoriumi ir t.t.
Pirmiausia buvo išsiurbtas vanduo. Užtrukome pusantros dienos. Pilnai viso vandens išsiurbti nepavyko, nes trūkome išsiurbimo žarnos ilgio. Išsiurbus vandenį pasimatė visi "iškramtymai" ir netinkamai suformuoti šlaitai, kurie bėgant laikui būtų slinkę ir griuvę.


Jau nepirmą kartą, šalia kūdros randu štai tokius pėdsakus. Įdomu, tai elnias ar koks šernas ateina atsigerti?


Sutartą dieną, aštuntą ryto, į sklypą buvo atgabentas rimtas ekskavatorius. Strėlės ilgio nepaklausiau, bet manau koks 15m bus. Pakalbėjau su ekskavatoriaus operatoriumi, papasakojau ko norėčiau: teisingai suformuoti šlaitus, pakoreguoti kūdros kontūrą, suformuoti seklesnę maudyklą. Jis puikiai viską suprato ir įvertinęs esamą situaciją užtikrino, kad padarys viską tinkamai. Dar nuramino, kad tikrai žino kas ir kaip daroma, nes per savo darbinę praktiką jau yra kasęs apie 90 įvairaus dydžio kūdrų. Technika užkurta, pirmyn prie darbo ;)


Darbas vyko sparčiai, matėsi, kad kasa profesionalas. Po trejetos valandų viskas buvo atlikta.


Visam šios užsilikusios problemos, kuri tiek ilgai man kėlė galvos skausmą, išsprendimas truko porą dienų. Kai pasirenki tinkamą techniką ir žinai ką ir kaip daryti, darbas vyksta sparčiai ir kokybiškai.
Truputis panoramos:
Jei kažkam apie Šiaulius reikės kūdros, drąsiai kreipkitės, rekomenduoju ;)


Dabar liko maudyklos dugno sutvarkymo darbai. Kad dugnas būtų tvirtas, malonus atsistoti ir nesidrumstų, ant molio užpilsime ir patrombuosime stambios skaldos (20-50mm),  tada dar pilsime smulkesnės (<20mm) ir viską užpilsime smėliu. Šį darbą atliksime artimiausiu metu, kai tik atsilaisvins bobkatas. Tuopat kartu ir dalį sklypo pakelsime ir paformuosime.
Komentarai

 1. Atrodo zmogus zino ka daro;) bet tokie malonumai nepigus;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kūdros kasimas nuo nulio apie Šiaulius 180-200€ už arą.

   Panaikinti
 2. Čia jau panašiau į normalų tvenkinį, kaip ir aną kart rašiau, tokie darbai turi būti atliekami su rimta technika ir greičiau ir pigiau tada :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. ir kiek laiko viskas užtruko? ar galvojat kažką ant tos kūdros daryt, kokį lieptelį ar ant lieptelio dar pavėsinę? kaimynai darėsi, nuomavosi priekabą iš ramirent.lt ir viską ant jos vežėsi, ir bobkatą, ir pavėsinės dalis,kažkaip gerai sulipo

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk