Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Pamato drenažas

Ketvirtadienį perpiet buvo pradėtas o vakar baigtas pamato drenažas. Buvo pasiūlymas daryti pamato drenažą kartu su lietaus kanalizacija, esą daugkas taip daro, nes mažiau išlaidų, bet mes nusprendėme šių sistemų nesuplakti į vieną. Panašu, kad sklype gruntinis vanduo pakankamai aukštai, tai geriau neeksperimentuosime ir būsime tikri, kad pamatas išliks sausas.
Papiešiau principinę drenažo schemutę su pavaizduotomis nuolydžių kryptimis:


Nudrenuotas vanduo pateks į tarpinį vandens nusodinimo šulinį, kurį įrenginėsime šią savaitę. Į šį šulinį sutekės ir kitos (namo kanalizacijos, lietaus, kamino+garažo trapo+vandens filtrų) nuotekos. Iš šio šulinio jos keliaus į gretimą mūsų sklypą, kuriame planuojame įrengti perteklinio vandens nusodinimo lauką (drenažinį lauką). Jis planuojamas įrenginėti taipogi šią savaitę.
Pati pamato drenavimo sistema nėra sudėtingas įrenginys, tačiau tenka nemažai kasinėti ir pasidarbuoti rankomis.
Nupiešiau drenažo schemutę pjūvyje. Vamzdžių įkasimo gylis iškart po rostverko apačia:


O dabar glaustas fotoreportažas apie patį procesą ;)
Drenažo sistemai naudojome Wavin drenažinį vamzdį su geotekstile:
Pasiruošta geotekstilė ir skaldelė:


Aplink namą suformuotas griovelis su reikiamais nuolydžiais drenažinio vamzdžio klojimui, pagrindas sudrėkintas ir sutankintas:
Į paruoštą griovį paklojama geotekstilė. Į ją guldomas drenažinis vamzdis. Gulsčiuką guldant ant vamzdžio tikrinama, kad būtų reikiamas nuolydis ir nebūtų kalnelių. Kur reikialinga, pagrindas palyginamas. Jei viskas tvarkoje, vamzdis užkasamas skaldele ir viršuje, su prasikeitimu, visas "sušis" susukamas į geotekstilę:
Ant susuktos geotekstilės viršaus užmetama smėlio, kad "sušis" neišsiskleistų iki bus užkastas:


Paklojus visą drenaža, jis užkasamas smėliu:
 Paruoštas drenažo išvadas:Komentarai

 1. Tikiuosi nuotekos susijungs už nbvi įrenginio? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, i nvbi pateks tik buitines nuotekos. Vanduo is nvbi, drenazas ir lietaus kanalizacija susitiks pirmajame nusodinimo sulinyje

   Panaikinti
 2. Sveiki. Gal galit atsakyti į kelis klausimus:
  1. Kokio skersmens vamzdį naudojote?
  2. Kokios frakcijos skalda? Kokia kaina?
  3. Namo kampose (kur gaunasi posukis) nedarėte šulinių?
  4. Koks nuolidis, 2cm/1m?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. 1. D80
   2. Nezinau tiksliai, nepats rupinausi. Skaldele smulki, akmenukai iki ~2cm dydzio.
   3. Suliniu nedareme
   4. Taip, ~1-2cm/m

   Panaikinti
  2. Gerai pasidarbuota.

   Kelios pastabos:
   * Du sulinukus buciau padares: vienas pradzioje, kitas pabaigoje.

   Is ukiskumo puses, tai prie situ darbu buciau uzkases ir lietaus kanaleika.

   Sekmes.

   Panaikinti
  3. turit omeny, reikia sulinuku pamato drenazo pravalymui? Dviguba geotekstile + skaldele, -manau tikrai ilgai jis neuzsines... O tu sulinuku ir taip dar daug susidarys per visa sklypa, kaip sasu

   Panaikinti
  4. Turedami sulinukus, butu galimybe pravalyti + pajungti papildomas atsakas, kuriu dabar nensuimatet.

   Panaikinti
  5. Prie pamato drenazo, kitos drenazines sistemos tikrai nesijungs. Kitos jungsis i surinkimo-nusodinimo sulinius. I viena is tokiu bus pajungtas ir pamato drenazas. Tai atskira drenavimo sistema ir manau, i ja ilieti papildomo vandens is kitur butu nelabai gerai

   Panaikinti
 3. Laba, kazin ar liks koks laisvas lopineles zaibolaidzio strypams aplink nama sukalt?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gal kvailas klausimas, bet: kiek yra būtinas pamato drenažas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Spėčiau kad priklauso nuo to ar aukšti gruntiniai vandenys - bet tai tik spėjimas, įdomu ir man - kiek jis būtinas, jeigu paviršinio gruntinio vandens nėra?

   Panaikinti
  2. Yra to vandens. Nesurenka visko lietaus kanalizacija. Ji tik nuo stogo surenka, o lietus is visu pusiu lyja. Dar ivertinkit viso aplinkinio pavirsinio vandens judejima. O jei dar ir metai lietingi, kaip pastarieji...
   Butinas drenazas pamatui o ar daryt? Galima ir nedaryti, galima ir nesiltinti ir t.t. ir pan ;)

   Panaikinti
  3. Nu vat mes lietaus padarėm, o pamato drenažo nepadarėm. Niekada nevėlu padaryti, bet galvojam kiek tikrai jis būtinas mūsų atveju. Pas mus nėra grundinio vandens, visuose tyrimų gręžiniuose jo neaptiko iki 6m gylio, kasėm rūsį, kasėm šulinius - viskas sausa. Rūsio pamato sienas ir grindis stebėjom - sausos. Aplink namą nuogrindos plotyje pakolkas tik smėliu apipylėm ir vėliau akmenukais. Bet per laiką pamatėm, ypatingai per šio pavasario atolydį, kad mum daug svarbiau nuolydžius gerai suformuoti, sausu upelius darysim. Gruntas molingas, smarkus lietus eina visas paviršiumi.

   Panaikinti
 5. Kokio pločio (1m?) ir storio geotekstilę (150g/m) naudojot?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Plotis jos buvo tikrai daugiau uz metra, manau 1,5. Metrines neapsuksi su normaliu prasilenkimu skaldos vidun pripyles. O gramaturos ir nepasiziurejau, ir nepaklausiau, kazkaip nepagalvojau.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų.
Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233
Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauki…