Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Dujos jau virtuvėje

Balandžio 12d. Į namą, tiksliau virtuvę, atvedamos dujos. Dujas planuojame naudoti tik maisto ruošimui, t.y. dujinei viryklei. Dujas maisto ruošimui pasirinkome, nes nepalankiai žiūrime į maistą, kuris paruoštas kainant mikrobangomis ar magnetinių laukų generuojama šiluma. Žinau, tai absoliučiai neracionalu, bet toks jau mūsų sprendimas.
Įvadą į namą rinkomės specialų, skirtą vesti po žeme, po pamatu. Taip išvengsime matomų antžeminių dujotiekio dalių. Viduje įvadas pasislėps virtuvinėje spintelėje. Pirmąsyk tokį daiktą pamačiau Raitūzo namo statybų bloge ir iškart supratau, kad ir mes naudosime būtent tokį. Šitoks įvadas pas dujininkus kainuoja ~100€.



Šis įvadas turi būti tvirtinamas iškart už tos išorinės sienos, po kurios pamatu pravestas. Jei dujos reikalingos kitoje patalpoje, toliau jas teks vesti dujiniais vamzdziais, kurie jau bus matomi. Montuoti jų po grindimis negalima.
Jei dar tik darotės projektą ir numanote, kurioje patalpoje bus reikalingos dujos, verta tą patalpą projektuoti taip, kad ji turėtų laukinę sieną. Tokiu būdu išvengsite vidinės dujų instaliacijos.
Pas mane virtuvė numatyta palei laukinę sieną, taigi ir įvadas atsirado būtent ten, kur reikalingas.


Štai dujotiekio trasos mano sklypo teritorijoje planelis:


Palei dalį namo perimetro, 1,5m atstumu nuo pamato,  iškasamas griovys, į kurį guldomas dujotiekio vamzdis.
Dujotiekio vamzdžio patekimo į namo vidų vieta:


1,5m atstumu nuo pamato iškastas griovys, kuriame guli dujotiekio vamzdis:


Dujų movos (jungties) montavimas:



Viso sklype patiesta ~35 metrai dujotiekio. Dujotiekio vamzdis atvestas tiesiai prie dujų spintelės:


Spintelėje jis prijungtas prie būsimo dujų skaitliuko išėjimo (jungtis dešinėje). Kairėje pusėje pajungtas ESO atvestas dujų įvadas.


Tiesa, dujotiekio vamzdis klojamas kartu su elektros kabeliu. Pastarasis reikalingas tam, kad jį užmaitinus elektros srove, specialiu prietaisu būtų galima tiksliai nustatyti, kurioje vietoje po žeme randasi dujotiekio trasa.
Dabar belieka tik ESO žmogui sumontuoti skaitliuką ir dujiniai reikalai bus pabaigti.
Tiesa, dar gausiu dokumentą-planą, kuriame pavaizduota, kaip vestos dujos mano sklypo teritorijoje. Šio dokumento reikės, kai ateis laikas priduoti baigto namo statybą.

Komentarai

  1. Pas mane pirmadienį darys tą patį. O tau daro Eso, ar samdei kažkokią firmą?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Sklype dujas vede AFS baltic. Jie pas mane nemazai darbu sia savaite atliko ir dar planuojame daryti drenazo sistemas, vandentieki, sildomas grindis, rekuperacija. Man taip patogiau. Jei meistrai tinka ir pasitikiu, tai ir darbuojasi, - nereikia ieskot kiekvienam darbui kitu darbininku ir bijoti, kad pataikysi ant nevykusiu. Na o iki sklypo atvede ~3-4 metrus ir dezute pastate ESO atsiustas rangovas

      Panaikinti
  2. Atsakymai
    1. Ne, virykle bus toliau, palei viena is sienu. Iki jos atsivesiu lankscia duju zarna uz virtuviniu spinteliu nugaros. Pas jus ivadas i nama irgi bus pozeminis ar per siena vamzdi kisite?

      Panaikinti
    2. Pas mane bus netgi 2 požeminiai įvadai. 1 į katilinę, šildymui. Kitas po žeme į virtuvę. Kaip darys tiksliai nepasakysiu. Rytoj darys, jei niekas nesikeis.

      Panaikinti
  3. Sveiki, kada bus labai laukiamas straipsnelis apie drenažo įrengimą? :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Aplink pamata vakar baigem. Bandysiu prisesti ir sudeti foto su rasliavomis ;)

      Panaikinti
  4. Įdomus sprendimas su dujine virykle - kažkaip keik teko susidurti, netgi tie kas šildosi dujomis, viryklę dažniausiai naudoja elektrinę.. Matomai patirties su dujine virykle jau turite, kad pasirinkote tokį variantą?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Cia toks "sveikuoliskas" pasirinkimas, i detales labai nesileiskime ;)
      Indukcines dabar madoje, graziai atrodo, siuolaikiska. Su elektrikais kalbejau, tai sake nesuprantantys, nes net butuose darydami remonta, kur pagal nutylejima virtuveje yra dujos, zmones dabar indukcines stato.

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as