Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Baigiam mūrą. Montuojam perdangą

Pastaruoju metu man nepavyksta parašyti gražaus konspekto, apsiribojančio vienos srities darbais. Darbai vyksta paraleliai. Dar nebaigus mūryti, jau pradedama ruoštis perdangos-stogo darbams. Viskas vyksta sparčiai, be prastovų. Taigi, savo statybų dienoraštį ir toliau rašau chronologiškai, paminėdamas ir svarbesnes, įdomesnes vietas, bet nepraleisdamas ir ne tokių įdomių rutininių darbų.
Jau visai prieš Kalėdas, apart mūrijimo ir betonavimo, buvo imtasi su perdangos įrengimu susijusių darbų. 


Pirmiausia buvo atvežtas paskutinis, mūro užbaigimui reikalingas blokelių kiekis. Paskutiniai blokeliai buvo aptraukti balta plėvele, be jokių reklaminių užrašų, nors patys blokeliai tokie pat ir tos pačios klasės. Statybos Lietuvoje vyksta intensyviai, matyt gražioji plėvelė baigėsi :)


Dar buvo atvežta šiektiek silikatinių plytų. Jos skirtos patogesniam šoninių skliautų palei gegnes pamūrijimui, kad mažiau tektų pjaustyti Arko blokelių.


Buvo atgabentos ir sukeltos plieninės sijos, kurios reikalingos vietose, kuriose nėra stogo konstrukciją laikančios sienos. Viena sija montuosis garaže, kita eis per svetainę. Jos privirinamos prie plieninių plokštelių, kurios įbetonuotos į "pagalves". Tuopat metu, kol rytinėje pusėje stovi pastoliai, montuojamas pirmasis mūrlotas. Antiseptikais jis bus nuteptas po sumontavimo. Toks variantas man nepatinka, nes apatinė, ant midos padėta mūrloto plokštuma liks nenutepta. Bet prieš šventes nenorėjau ginčytis, 2/3 jo jau buvo sumontuota,  nusprendžiau nebeprieštarauti tokiam eiliškumui :)Statyboms įsibėgėjus sulaukėme ir 2017-ųjų Kalėdų. Oro sąlygos darbams netrukdo. Uždėję stogą, pavasario laukti galėsime besidarbuodami namo viduje. Labai tikimės sekančias Kalėdas sutikti jau naujuose namuose :)
Iškarto po Kalėdų, tarpušvenčio metu,  darbai vietoje nestovėjo, - statybininkai neatostogauja. Atvežtoji mediena buvo nutepta antiseptikais nuo puvinio ir vabzdžių. Mąstau, gal dar kartą papildomai ją nupūsiu po stogo sumontavimo, prieš šiltinant perdangą, kai mediena bus sausai pastovėjusi ir kiek labiau pradžiūvusi.Kad būtų galima baigti mūrijimo darbus, vakarinėje pusėje iškarto buvo pradėta montuoti ta perdangos dalis, kurios vienas galas įsileis-įsimūrys į sieną. Beje, pagal projektą, perdanga numatyta ir garaže, bet aš nusprendžiau garaže jos nedaryti. Garažas bus nešildomas, taigi šidomas tūris netoks aktualus. Apšiltinsime stogą, o jei norėsis horizontalių lubų, gipsą manau pavyks ir taip sumontuoti. Tokiu būdu reiks atlikti mažiau darbų ir sutaupysime medžiagų garažo perdangos sąskaita.
Perdangos sijų galai, besiremiantys į mūrą, apsukami hidroizoliacine plėvele, ir prišaudomi. Pačios sijos (20cm x 5cm) guldomos paliekant 55cm pločio tarpus skirtus 56,5cm pločio akmens vatos lakštams. Ant nešančiųjų sienų sijos guldomos su prasikeitimu ir susukamos tarpusavyje medsraigčiais, kad neišsivartytų. Tvirtinti tarpusavyje varžtais nėra būtinybės, nes visi sijų prasikeitimai guli ant nešančiųjų sienų.
Prie mūrloto sijos priglaudžiamos ir prisukamos medsraigčiais "skersai". Papildomai tvirtumui, vėliau prisukami ir kampuočiai.

Į metalinę siją medinės paprasčiausia apsuktos plevele ir įstatytos. Iš viršaus, kad fiksuoti poziciją, jos tarpusavyje sujungtos lentele. Pas mus antro aukšto anei palėpės nebus, tai tvirtumo tikrai užtenka. Stogo atramos eis per plieno sijos vidurį. Jei būtų antras aukštas su tokia medine perdanga, ar palepė, tai kogero būtų sveika prie plieno sijos privirinti kampukus papildomam įtvirtinimui.


Per porą tarpušvenčio dienų į reikiamas vietas buvo suguldytos visos perdangos sijos. Dabar galima baigti mūro darbus ir imtis stogo montavimo.


Baigiamiesiems mūrijimams reikiami blokeliai keliauja į "antrą" aukštą.
Kyla baigiamieji skliautai stogui.Tešlynai iš paukščio skrydžio :)


Iškart po naujųjų jau ir namo stogo skliautai atsirado.
Skliautų suformavimui, kad mažiau pjaustyti 24cm pločio blokelių, panaudotos ir įprastos silikatinės plytos.


Pirmosios 2018 metų savaitės gale buvo baigti mūryti didžiojo stogo skliautai ir sumontuotas bei išbetonuotas paskutinis monolitinis žiedas, ant kurio bus tvirtinamas viršutinis mūrlotas.
2018-ųjų sausio 8-ąją mūrai praktiškai baigti. Liko pasitvarkyti garažo stogo skliautus.


Liko pasibaigti pertvarines sieneles iš M12 blokelių. Pertvarėlės mūrijamos be prasikeitimų, joms fiksuoti į sienas įmūrytos specialios juostelės.

 Sąrama, skirta durims, esančioms pertvarinėje sienutėje į rūbinę miegamajame, taipogi jau išlieta, liko tik įmūryti.


Liko užglaistyti iš išorės blokelių sujungimų siūles iki pirmos eilės virš perdangos. Tai turėtų pagerinti sienų sandarumą.
Ryt pradedamas naujas statybų etapas, -  stogo montavimas. Gegnės jau išteptos antiseptiku ir ryt bus montuojamos. Likę smulkūs mūro darbeliai bus baigti paraleliai.
Artimiausiomis dienomis pranašaujamas atšalimas. Tikiuosi jis ilgai nesitęs ir artimiausiu metu galėsime išsimūryti ir kaminą.


Komentarai

 1. Sveiki, o medinės sijos 19 pav. uždėtos ANT metalinės sijos ar įstatytojas Į metalinę?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Apsuktos plevele ir įstatytos. Is virsaus tarpusavyje sujungtos brusais. Pas mane antro auksto anei palepes nebus, tai tvirtumo uztenka. Stogo atramos eis per sijos viduri. Jei butu antras aukstas su tokia medine perdanga, ar palepe, tai kogero butu sveika prie sijos privirinti kokius kampukus papildomam itvirtinimui.
   Pabandysiu nufotkinti ta vieta ir prideti papildoma foto

   Panaikinti
  2. Pridėjau papildomą nuotrauką ;)

   Panaikinti
 2. Sveiki, is kur pirkote Arko blokelius, kokia gavote kaina? Aciu :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Blokeliais rūpinosi statybininkai, tai tiksliai tiekejo nepasakysiu. Siaip Arko parduodamas su minimaliais antkainiais centu lygmenyje, uztat kiti tiekejai ir persa kitokius blokelius, nes is Arko nelabai eina uzdirbti. O kainos orientacijai tokios:
   Arko 12 – 83,20eur/m3
   Arko 18 – 85,70eur/m3
   Arko 24 – 83,20eur/m3

   Panaikinti
 3. Ar baltai įvilkti arko blokeliai kartais ne su broku. Nes teko kitame forume skaityti , kai atvežė raudonai įvilktus ir baltai. Tai pasirodo baltai įvilkti buvo 2-os rūšies.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Patikrinau, buvo kilusi mintis, kad gal kazkas netaip. Blokeliai visiskai analogiski. Lipdukuose ant paleciu sonu visiskai ta pati informacija ir barkodai, 1 rusis.

   Panaikinti
 4. Sveiki, ar buvo svarstymai del kitokio stogo? 4 slaitu, pvz.
  Sitas jug "brangesnis" :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mano antrajai pusei nepatiko aukstesnio kampo stogai. Man asmeniskai butu tikes. Svarstem isvis plokscia stoga. Tai gavosi kaip kompromisas, mazo kampo stogas :)
   Realiai ir toks kaip dabar butu galejes gautis pigiau, butu uzteke kampa daryti ne 10 laipsniu o bent 15 ir tvirtas hidroizoliuotas pagrindas dedant siferi ar profiliuota skarda butu nebebutinas.

   Panaikinti
  2. Musu koncepcija, - namas isoriskai turejo atrodyti neissiskiriantis ir neatkreipiantis demesio. Paprasciausia tvarkingas elementarus trobesys. Mums svarbu buvo tinkamas musu poreikiams vidaus isplanavimas ir namo technines charakteristikos.
   Konstrukciskai vienslaiti stoga tiek irengti tiek apsiltinti manau yra paprasciau nei daugiaslaiti. Taigi ir kaina vienslaicio turetu buti mazesne. Pas mus, kaip minejau, isbrango del mazo nuolydzio kampo.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų.
Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233
Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauki…