Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Sodas didėja

Rugsėjo pabaigoje prasidėjo vaismedžių sodinukų pardavimo ir sodinimo sezonas. Ir aš, kaip šviežiai iškeptas sodininkas, jaučiau pareigą pasisodinti naujų vaismedžių. Nenorėjau blaškytis po muges o ir laiko tam neturėjau. Nusprendžiau nuvykti įsigyti sodinukų tiesiai į jų auginimo vietas. Tuo pačiu tikėjausi sutarti su sodininkais dėl naujų veislių biomedžiagos gavimo pavasariniam skiepijimui.
Mano giminės medis - trešnė. Labai daug trešnių augino mano žemaičiai seneliai iš tėvo pusės. Šiuos kaulavaisius labai mėgsta ir mano žmona. Nusprendėme pasisodinti net keletą skirtingų veislių ir skirtingu laiku derančių trešnių.
Nors jau persodinome dvi obelaites, kurias pavasarį perskiepysime, bet nusprendėme, kad būtina pasodinti dar bent porą obelaičių ir nepamiršti kriaušės. Obelaitės turėtų būti "saldinės", nes būtent saldžius obuolius labai mėgstame.
Pirmiausia nuvykau į Šiaulių rajone įsikūrusį Ralių medelyną. Šauni sodininkų šeimyna. Reikalingi sodinukai buvo iškasti prie mano akių, taigi prigijimo tikimybė ypač didelė. Gavau patarimų, kaip teisingai pasodinti įsigytus medelius, sutariau, kad pavasarį dar atvyksiu kitų veislių įskiepių. Įsigijome keturias trešnes: Drogano geltonoji, Jurgita, Lapinš ir Čkalovo. Norėjome įsigyti ir obelaitę, bet norimos veislės sodinukai buvo labai jauni, šiųmečiai ir sodininkas patarė šia obelaitę pasisodinti kitąmet.
Parsivežiau sodinukus, pasikviečiau į pagalbą sūnų ir išskubėjome į savo sklypą. Kur du vyrai stoja, ten bet koks darbas tirpsta. Greit pamatavome, iškasėme duobes, pasodinome sodinukus ir gausiai juos palaistėme. Kadangi sodinukai buvo ne vazonėliuose o iškasti, kad negarintų drėgmės ir palengvėtų prigijimas, nuskabėme lapus, palikdami tik po keletą lapų viršūnėse.
Tris trešnių medelius įsigijau ir kitame, RS medelyne. Šio medelyno sodininkas taipogi atsakingas, medeliai puikios būklės, davė patarimų. Įsigijau Sunburst ir Krupnoplodnaja trešnes. Dar norėjau įsigyti trešnę Paula. Vien jos nebuvo, tai paėmiau su 3 papildomomis veislėmis įskiepytą medelį. Papildomos veislės yra Stella, Burlat ir Rivan.
Žalioj stotelėj įsigijau skanius ir ilgai išsilaikančius obuolius vedančią obelaitę Šampion. Šios obelaitės, rajone esantys medelynai neturėjo.
Dar porą medelių, kurių neradau rajono medelynuose, pabandžiau įsigyti internetu iš Vitaflora. Nenusivyliau. Medeliai sveiki, vazonėliuose, gerai supakuoti ir apsukti plėvele, kad neišgarintų drėgmės. Pristatė  Lietuvos pašto kurjeris. Vienintelis minusas, - didelė kaina su pristatymu. Abu medeliai, kriaušė Alna ir Lietuviško cukrinio obelis Avenarijus su pristatymu kainavo 32€.Toks jausmas, kad kažkuom užsikrėčiau :D Dabar mano sodelyje jau 10 naujų vaismedžių. Spalio viduryje pasodinsiu dar 2-3 obelaites, išsirinksiu vasarinę kriaušę ir manau tam sykiui pakaks. O pavasarį užsiimsiu persodintų nevertingų medelių perskiepijimu.
Štai taip atrodo mano sodelis. Pavasarį vaizdas manau bus gražesnis.


Komentarai

 1. RS labai geras medelynas, o apie vitaflora atsiliepimai bent fb patys blogiausi....

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gali būti. Man abu medeliai papuokė kokybiški. Žinoma, pavasarį pasimatys tikroji jų būklė. Daugiau iš ten nebepirksiu. Kaip minėjau, netik kad nematai ką gausi, dar ir kaina didelė gaunasi. Jei internetu, manau geriau iš Amšiejaus pirkti, manau jis pasistengs nesusigadinti savo vardo

   Panaikinti
 2. Ar obelų poskiepius pagalvota? Koks pasirinkimas? Savo obelų sodui planuoju poskiepį MM.106, bet dar blaškausi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip vadinasi poskiepis dabar neatsakysiu, bet prašiau žemaūgių medelių. Žinoma, reikės ir pačiam genėti ir formuoti

   Panaikinti
 3. Labai patenkintas www.rojausmedelynas.lt sodinukais, užsisakiau ir per kelias dienas gavau, iškastiniai, bet mirkyti spec. hidrogelyje ir apibarsyti žemėmis, trešnės su vainikais. Tikrai patys geriausi atsiliepimai. Šiemet dar užsisakysiu ir obelų.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk