Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Statybos leidimas!

Sutartį su pasirinktu architektu, dėl namo projekto parengimo ir suderinimo statybos leidimui gauti pasirašėme balandžio 19d. Vertinant architekto darbą, galiu pasakyti, kad viskas vyko pakankamai sklandžiai. Darbus atliko laiku, kaip mūsų planuota ir prisilaikant mūsų pageidavimų. Kaina mano akimis tikrai buvo pakankamai adekvati atliktiems projektavimo darbams, esame pilnai patenkinti bendradarbiavimu.
Liepos gale projektas priduotas derinti. Plačiau apie namo projektą rašiau čia: namo projektas
Rugpjūčio 18d. sužinojome, kad projektas sėkmingai patvirtintas. Taigi, projekto rengimas bei suderinimas užtruko lygiai 4 mėnesius, - 3 mėnesiai projekto rengimas ir 1 mėnesis projekto suderinimui.
Valdininkai vistik tempė gumą iki paskutinės dienos.  Praėjus dar 5 darbo dienoms, rugpjūčio 25d., gavome leidimą statyboms. 
Valio, galime pradėti statybas! :D


Komentarai

  1. Dėkui, dėkui. Dabar tikėsimės, kad ruduo nebus visiškai niekam tikęs ir spėsim kuo daugiau pastatyt dar šiemet. Ateinančios savaitės gale, sekančios pradžioj bandysim jau organizuot aikštelės paruošimą ir bandysim forsuoti pamatų įrengimo darbus.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Nepamirskite parasyti prasymo apie statybos darbu pradzia, Jums reikes susirasti statybu vadova su atestatu.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Ar butinas tas, jei ukiniu budu statomas??

      Panaikinti
    2. Būtina. Nebeprivalomas techninis prižiūrėtojas, bet darbų vadovas būtinas.
      Apie statybų pradžia pranešti ir paskirti vadovą žadame pirmadienį-antradienį.

      Panaikinti
    3. Dar vienas klausimelis jei nesunku atsakyti, Kazkur skaiciau, kad dabar privaloma drausti savo statybas iki kol bus pastatyta. Tas tiesa, ar draudimo kainos nekosmines?

      Panaikinti
    4. O kaip yra su techniniu prižiūrėtoju? Aš iki galo nesupratau:) Jei ūkio būdu statai, tai jo nereikia, jei namas iki x m2 ir ne dvibutis, bet jei mišriu būdu statai ar reikia ar nereikia? Nes jei aš samdau įmonę ar pagal verslo liudijimą statybininkus pamatams - ar čia ūkio būdu ar mišrus?:) Nes Darbų vadovą turiu, bet techninio priežiūrėtojo turbūt ne, nebent jis gali būti tas pats asmuo:)

      Panaikinti
    5. Techninis prižiūrėtojas jau nebeprivalomas,privalomas vadovas. Draudimas privalomas. Jei ūkio būdu, tai berods pats draudi. Jei įmonė stato, berods ji rūpinasi draudimu.

      Panaikinti
    6. Va čia glaustai išdėstyta: https://m.delfi.lt/grynas/aplinka/article.php?id=73736916

      Panaikinti
    7. BEt man dar visiškai nėra aišku. Suprantu yra trys statymo būdai:
      1. Ūkio būdu, kada statai pats. Tada rūpinies ir draudimu ir užtenka Statybos vadovo.
      2. Mišriu būdu - kai stataisi dalį pats, dalį pagal rangą? (Jei teisingai suprantu). Tada draudimu rūpuinasi pats ir statybų vadovas reikalingas, o priežiūros?
      3. Rangos būdas - kai viską daro rangovas, jis rūpinasi ir draudimu ir statybos vadovu ir priežiūros.

      Man labiausiai neaišku tarp Ūkio ir Mišraus būdo. Jei aš nusamdau kokią firmelę ar asmenį, kad išlietų pamatus, kitus, kad sienas sumūrytų ir stogą uždengtų, o vidų dalį pats įsirengiu - čia koks skaitosi?:)

      Sorry, jei kvailas klausimas:)

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j