Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Statybos leidimas!

Sutartį su pasirinktu architektu, dėl namo projekto parengimo ir suderinimo statybos leidimui gauti pasirašėme balandžio 19d. Vertinant architekto darbą, galiu pasakyti, kad viskas vyko pakankamai sklandžiai. Darbus atliko laiku, kaip mūsų planuota ir prisilaikant mūsų pageidavimų. Kaina mano akimis tikrai buvo pakankamai adekvati atliktiems projektavimo darbams, esame pilnai patenkinti bendradarbiavimu.
Liepos gale projektas priduotas derinti. Plačiau apie namo projektą rašiau čia: namo projektas
Rugpjūčio 18d. sužinojome, kad projektas sėkmingai patvirtintas. Taigi, projekto rengimas bei suderinimas užtruko lygiai 4 mėnesius, - 3 mėnesiai projekto rengimas ir 1 mėnesis projekto suderinimui.
Valdininkai vistik tempė gumą iki paskutinės dienos.  Praėjus dar 5 darbo dienoms, rugpjūčio 25d., gavome leidimą statyboms. 
Valio, galime pradėti statybas! :D


Komentarai

 1. Dėkui, dėkui. Dabar tikėsimės, kad ruduo nebus visiškai niekam tikęs ir spėsim kuo daugiau pastatyt dar šiemet. Ateinančios savaitės gale, sekančios pradžioj bandysim jau organizuot aikštelės paruošimą ir bandysim forsuoti pamatų įrengimo darbus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nepamirskite parasyti prasymo apie statybos darbu pradzia, Jums reikes susirasti statybu vadova su atestatu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ar butinas tas, jei ukiniu budu statomas??

   Panaikinti
  2. Būtina. Nebeprivalomas techninis prižiūrėtojas, bet darbų vadovas būtinas.
   Apie statybų pradžia pranešti ir paskirti vadovą žadame pirmadienį-antradienį.

   Panaikinti
  3. Dar vienas klausimelis jei nesunku atsakyti, Kazkur skaiciau, kad dabar privaloma drausti savo statybas iki kol bus pastatyta. Tas tiesa, ar draudimo kainos nekosmines?

   Panaikinti
  4. O kaip yra su techniniu prižiūrėtoju? Aš iki galo nesupratau:) Jei ūkio būdu statai, tai jo nereikia, jei namas iki x m2 ir ne dvibutis, bet jei mišriu būdu statai ar reikia ar nereikia? Nes jei aš samdau įmonę ar pagal verslo liudijimą statybininkus pamatams - ar čia ūkio būdu ar mišrus?:) Nes Darbų vadovą turiu, bet techninio priežiūrėtojo turbūt ne, nebent jis gali būti tas pats asmuo:)

   Panaikinti
  5. Techninis prižiūrėtojas jau nebeprivalomas,privalomas vadovas. Draudimas privalomas. Jei ūkio būdu, tai berods pats draudi. Jei įmonė stato, berods ji rūpinasi draudimu.

   Panaikinti
  6. Va čia glaustai išdėstyta: https://m.delfi.lt/grynas/aplinka/article.php?id=73736916

   Panaikinti
  7. BEt man dar visiškai nėra aišku. Suprantu yra trys statymo būdai:
   1. Ūkio būdu, kada statai pats. Tada rūpinies ir draudimu ir užtenka Statybos vadovo.
   2. Mišriu būdu - kai stataisi dalį pats, dalį pagal rangą? (Jei teisingai suprantu). Tada draudimu rūpuinasi pats ir statybų vadovas reikalingas, o priežiūros?
   3. Rangos būdas - kai viską daro rangovas, jis rūpinasi ir draudimu ir statybos vadovu ir priežiūros.

   Man labiausiai neaišku tarp Ūkio ir Mišraus būdo. Jei aš nusamdau kokią firmelę ar asmenį, kad išlietų pamatus, kitus, kad sienas sumūrytų ir stogą uždengtų, o vidų dalį pats įsirengiu - čia koks skaitosi?:)

   Sorry, jei kvailas klausimas:)

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m