Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Lubos

Lubas nusprendėme daryti gipsines su šešėline siūle palei sienas. Išimtis - techninė patalpa ir tambūras. Čia bus armstrong tipo pakabinamos lubos. Priežastis? Šiose patalpose sumontuoti visi rekuperacijos mazgai, paskirstymo dėžės, triukšmo slopintuvai. Teoriškai, kažkada prie jų gali būti reikalingas priėjimas, o pakabinamos lubos leidžia tai padaryti.
Gipso luboms pasirinkome Knauf medžiagas.

Vonios patalpoms bus naudojamas drėgmei atsparesnis žalias Knauf gipskartonis.


Lazeriu pasimatavus aukščius, pradedamas montuoti lubų karkasas. Pirmiausia reikiamame aukštyje visu perimetru prisukamas Knauf UD profilis. Jo tvirtinimo vietose, tarp profilio ir sienos klijuojame bituminę sandarinimo juostą. Ši "tarpinė" gerai prisispaudžia prie sienos taip užsandarindama galimai atsiradusius nesandarumus išgręžus skyles į mūrą.
Kad tvirtinimo vieta būtų maksimaliai sandari, varžtų galvutes užtepiau Soudal Soudatight LQ sandarinimo mastika.


Pamatavau, - lubų karkasas iš aukščio iki perdangos "pavogė" ~19cm, prisukus gipsą vienu sluoksniu bus visas 20cm. Suklijavus grindis patalpų aukštis gausis ~282cm.
Prisukti perimetriniai UD profiliai:Ant UD profilių guldomi CD profiliai ir tvirtinami į perdangos gegnes per 5cm storio PIR plokštę. Žingsnis 110cm.Tvirtinimui naudojame štai tokius elementus.


Žinoma, tvirtinimo vietas patikimai užsandarinu Soudal Soudatight LQ sandarinimo  mastika.


Į perimetrinį UD profilį 40cm žingsniu sumaunami CD profiliai ir sujungiami su viršutinio "aukšto" profiliais. Vualia, turime karkasą gipskartonio plokščių tvirtinimui.
Lubos pas mus bus tradicinės, visiškai lygios, be jokių palaiptavimų.
Šviestuvus naudosime tradicinius, jokių įleidžiamų LED panelių. Įleidžiamų "prožektoriukų" bus tik virtuvės zonoje, bet tai nebus integruoti LED šviestuvėliai, LED lemputės bus keičiamos, įprastais cokoliais. Kodėl? Įprastame šviestuve taipogi galima naudoti E14 ar E27 cokolio LED lemputes. Joms perdegus bus visiškai nesunku pakeisti. Tuo tarpu perdegus panelėms ar šviestuvams su sumontuotais LED, jiems perdegus jau turėtume rūpestėlio, nebent patys būtume elektrikai ir užsiiminėtume palitavimais. Įprastas šviestuvas su keičiamomis LED lemputėmis turės dar vieną pranašumą, - galima bus pasirinkti norimą šviesos galią tiesiog įsukant norimos galios lemputes. To nepadarysi šviestuvuose su jau sumontuotais LED elementais, nebent papildomai įrenginėtumėte diminimo funkcija, bet tai vėlgi būtų papildomi "reikalai"...
Pakabinamų šviestuvų tvirtinimui, numatytose vietose, kad jie ateityje nekabėtų vien ant gipskartonio, iš CD profilio atraižų suformuojame štai tokius "padus", - šviestuvai per gipskartonį prisitvirtins prie metalinių profilių, bus tikrai patikimas ir paprastas tvirtinimas.

Prieš pradedant montuoti gipskartonio lakštus, nušpakliuojama perimetrinio UD profilio jungties su siena apatinė siūlė. Prisukus gipso kartoną tai padaryti butų labai sudėtinga.


Paraleliai lubų įrengimo darbams pradedamas ir sienų glaistymas. Patalpos darosi vis šviesesnės.Baigus karkasą, vienu sluoksniu tvirtinamos gipskartonio plokštės. Vieno sluoksnio mums pakaks. Lubos bus su tarpeliu palei sienas. Patalpos įgauna tikruosius savo tūrius.

Gopso lakštų sujungimo siūlės armuojamos armavimo juostomis ir priglaistomos.Palei sienas gipskartonis neprileidžiamas, paliekamas ~5mm tarpelis. Čia bus formuojamos vadinamos "šešėlinės siūlės". Kraštai sutvirtinami metaliniais kampukais.
Sanmazguose naudojom drėgmei atsparesnį žalią Knauf gipskartonį.


Kol lubos bus ruošiamos dažymui, meistrų brigada jau planuoja sanmazgų apdailos darbus. Name dabar nemažas judesys ;)
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių rasite Facebook'e, čia galim ir pabendrauti: https://www.facebook.com/lrknamas/

Komentarai

 1. Super. Judate į priekį kaip reikalas;) Balta spalva - visai kita erdvė;) Ir kitas jausmas patalpose;) Man dar dvi sav. ir ateis dažytojai:) Lygiai taip pat pradės nuo sienų, kada apeis perimetrą, galės jau tada sukti gipsa lubose ;] Karkasas analogiškas ;]

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui. Tikrai , po ilgesnes nieko neveikimo pertraukos, nuotaika superine.

   Panaikinti
 2. Matau siūles tarp gipso nearmuojat + vienas sluoksnis gipso ar nesuskilinės visos lubos?... nepriklausomai nuo periferinės šešėlinės siūlės...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Siules armuojamos, dedamas tinklas. Siose foto, sioje stadijoje to nesimato. Ant to kas spakliuota siose foto, po to dejosi armavimo tinklas ir spakliuojasi

   Panaikinti
 3. Kodėl ne įtempiamos? Būtų daug mažiau PIR'o pradurimų, geresnis sandarumas ir greičiausiai daug pigiau. Ar skaičiavote pilną kvadrato kaina su GK?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mano asmenine nuomone apie itempiamas jums nepatiks ;) Su sandarumu atsakingai darant viskas issprendziama. Itempiamos mano nuomone, - daugiau problemu nei naudos, vien apie sviestuvus pradejus galvot purto. Itempiamas deciau nebent kurnors bute, kur reikia greitai ir butas bus nuomojamas...

   Panaikinti
 4. Kur pirkote lekšteles
  DVP-DF-8240H ? Nerandu niekur LT kontakto... :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Neklausiau meistru is kurios parduotuves tiksliai pirko. Manau betkuriame statybiniu prekiu prekybcentryje turetu buti jei ne tokiu, tai kazko analogisko tinkamo. Internetu neviska eina prigooglinti ;)

   Panaikinti
 5. Įsirenginėjam namą ir sprendžiam, kokias lubas rinktis (pakabinamas ar įtempiamas)? Ar itempiamos lubos patvarios? Nes yra sakančių, kad jas gali pramušti ir šampano kamštis, ir vaiko mestas žaislas. Kaip yra realybėje su tuo pažeidžiamumu?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Laba diena, gal prisimenate kokiais atstumais į perdangą buvo tvirtinami viršutinių CD profilių laikikliai? Planuoju pats įsirenginėti lubas, kažkaip nerandu tikslios informacijos apie tai, koks turi būti atstumas tarp laikiklių. Dėkoju.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sveiki. Kokiais metaliniais kampukais sutvirtino pagal seseline juosta? ar ta metalini kampuka tik su glaistu lipinot ar klijavot galbut priestai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. yra specialus profiliukai tam tikslui:
   https://www.statybuturgus.lt/glaistymo-ir-tinkavimo-elementai/10519-pvc-uzbaigimo-profilis-3781-su-suformuota-6-mm-plocio-seseline-siule-305m.html?fbclid=IwAR2Ks0vUedRfwih1Nl3yi-t5RzcuL3hU-tnMNvq7PcUBWwxkfB8Hdbe5aDA
   del klijavimo tiksliai nezinau, bet panasu, kad "sodino" ant glaisto

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk