Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Stogo pakalimai

Lauke lietaus, sniego bei drėgmės vis daugiau, - būtina pajungti lietvamzdžius į lietaus nuotekų sistemą. Tuompatkart laikas padaryti ir stogo pakalimus.
Ilgokai svarsčiau, kokias lenteles rinktis stogo pakalimams. Svarbiausias kriterijus, - paprasta ir minimali priežiūra, gerai būtų ir "nesikandžiojanti" kaina. Medinės lentelės gražu, bet labai jau greitai praranda išvaizdą ir nuolat reikia atnaujinti dažant, šveičiant ar impregnuojant. Jas iš pasirinkimų sąrašo išmečiau. Fibrocementinės pasirodė brangokos, be to, norėjosi medžio spalvos imitacijos. Pasirinkimuose liko skardinės ir plastikinės lentelės. Skardines atmečiau dėl subjektyvių priežasčių, na nelimpa man skarda nei kaip stogo danga, nei kaip pakalimai, nors iš principo manau, kad viskas su jomis tvarkoje :) Taigi, liko išsirinkti konkrečias pakalimams skirtas plastikines lenteles.
Lengviausia buvo apsispręsti dėl spalvos. Nors vienspalvės PVC lentelės pigesnės ir mums gal visai būtų tikusios tamsiai rudos, tačiau nusprendėme rinktis kiek brangesnes, medžio imitacijos lenteles. Spalvą pasirinkome tokią pat kaip ir langų profilio, - "auksinis ąžuolas".
PVC stogo pakalimų lenteles gamina daug firmų, tačiau dauguma tokių "lentelių" yra panašios į skardinius pakalimus, - profiliuoti lakštai.


Pasirinkome gerokai artimesnį pilnavertėms lentelėms variantą, UAB "Lėdis" plastikines pakalimų lenteles. Jos daug artimesnės pilnavertei lentelei, tvirtesnės. Esant reikalui prie tokios lentelės kažką nesunkaus galima netgi pritvirtinti savisriegių pagalba. Lenteles nupirkome "Ermitaže".
Darbus organizavo Donatas iš "Statybos Šiauliuose" 8 653 69999
Pakalimai buvo montuojami laisvais savaitgaliais, nes meistrai užsiėmę, didelės eilės, visi skuba kuo daugiau pasidaryti iki įsibėgės žiema. O mums šis darbas nebuvo labai prioritetinis, tai palikome jį laisvai savieigai. Darbavosi man stogą įrenginėję vaikinai.
Pirmiausia buvo prisuktos išlyginamosios ir reikiamus karkasėlius suformuojančios lentelės.

Vėlaiu prie jų jau buvo tvirtinamos PVC lentelės. Paeiliui montuojamos uždaro profilio ir perforuoto profilio (ventiliacijai) lentelės. Perforuotas lenteles dėjome po dvi į ištisinių trigubų tarpus, - geriau ventiliuosis.
Vietose, kur išvesti kabeliai šviestuvams, kameroms ir rozetėms, tvirtinamos papildomos atraminės medinės lentelės. Šiose vietose vėliau bus tvirtinami šviestuvai ir kameros, taigi juos bus galima patikimai prisukti. Prisukus juos tik prie plastikinės tuščiavidurės lentelės, vargu ar galima būtų tikėtis patikimo įtvirtinimo.Pagaliau "lentelės" pritvirtintos, - laikas apskardinimui.Neskubinant įvykių, lapkričio pabaigoje buvo paruošti skardos lankstiniai ir vyrai pradėjo pakalimų skardinimo darbus.


Iškarto po Kalėdų buvo pritvirtinti ir lietvamzdžiai. Jų galai įleisti į lietaus surinkimo trapus. Trapų aukštis bus pakoreguotas kitąmet, klojant trinkeles.
Smagu, kad nors ir vėžlio žingsniu, bet šiuos darbus pavyko atlikti dar šiemet. Sekantys darbai jau keliasi į ateinančius, 2019 metus.
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių Facebook'e: https://www.facebook.com/lrknamas/
Visiems smagių švenčių ir sėkmingų visom prasmėm ateinančių metų!

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos tinkuoti sienos, iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus.
Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai.
Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos.
Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo":


Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100mm Paroc eXt…

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.

Tinko storis gaunasi apie 1cm

Tada sienos dengiamos skysta tink…

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų.
Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233
Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauki…