Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Stogo pakalimai

Lauke lietaus, sniego bei drėgmės vis daugiau, - būtina pajungti lietvamzdžius į lietaus nuotekų sistemą. Tuompatkart laikas padaryti ir stogo pakalimus.
Ilgokai svarsčiau, kokias lenteles rinktis stogo pakalimams. Svarbiausias kriterijus, - paprasta ir minimali priežiūra, gerai būtų ir "nesikandžiojanti" kaina. Medinės lentelės gražu, bet labai jau greitai praranda išvaizdą ir nuolat reikia atnaujinti dažant, šveičiant ar impregnuojant. Jas iš pasirinkimų sąrašo išmečiau. Fibrocementinės pasirodė brangokos, be to, norėjosi medžio spalvos imitacijos. Pasirinkimuose liko skardinės ir plastikinės lentelės. Skardines atmečiau dėl subjektyvių priežasčių, na nelimpa man skarda nei kaip stogo danga, nei kaip pakalimai, nors iš principo manau, kad viskas su jomis tvarkoje :) Taigi, liko išsirinkti konkrečias pakalimams skirtas plastikines lenteles.
Lengviausia buvo apsispręsti dėl spalvos. Nors vienspalvės PVC lentelės pigesnės ir mums gal visai būtų tikusios tamsiai rudos, tačiau nusprendėme rinktis kiek brangesnes, medžio imitacijos lenteles. Spalvą pasirinkome tokią pat kaip ir langų profilio, - "auksinis ąžuolas".
PVC stogo pakalimų lenteles gamina daug firmų, tačiau dauguma tokių "lentelių" yra panašios į skardinius pakalimus, - profiliuoti lakštai.


Pasirinkome gerokai artimesnį pilnavertėms lentelėms variantą, UAB "Lėdis" plastikines pakalimų lenteles. Jos daug artimesnės pilnavertei lentelei, tvirtesnės. Esant reikalui prie tokios lentelės kažką nesunkaus galima netgi pritvirtinti savisriegių pagalba. Lenteles nupirkome "Ermitaže".
Darbus organizavo Donatas iš "Statybos Šiauliuose" 8 653 69999
Pakalimai buvo montuojami laisvais savaitgaliais, nes meistrai užsiėmę, didelės eilės, visi skuba kuo daugiau pasidaryti iki įsibėgės žiema. O mums šis darbas nebuvo labai prioritetinis, tai palikome jį laisvai savieigai. Darbavosi man stogą įrenginėję vaikinai.
Pirmiausia buvo prisuktos išlyginamosios ir reikiamus karkasėlius suformuojančios lentelės.

Vėlaiu prie jų jau buvo tvirtinamos PVC lentelės. Paeiliui montuojamos uždaro profilio ir perforuoto profilio (ventiliacijai) lentelės. Perforuotas lenteles dėjome po dvi į ištisinių trigubų tarpus, - geriau ventiliuosis.
Vietose, kur išvesti kabeliai šviestuvams, kameroms ir rozetėms, tvirtinamos papildomos atraminės medinės lentelės. Šiose vietose vėliau bus tvirtinami šviestuvai ir kameros, taigi juos bus galima patikimai prisukti. Prisukus juos tik prie plastikinės tuščiavidurės lentelės, vargu ar galima būtų tikėtis patikimo įtvirtinimo.Pagaliau "lentelės" pritvirtintos, - laikas apskardinimui.Neskubinant įvykių, lapkričio pabaigoje buvo paruošti skardos lankstiniai ir vyrai pradėjo pakalimų skardinimo darbus.


Iškarto po Kalėdų buvo pritvirtinti ir lietvamzdžiai. Jų galai įleisti į lietaus surinkimo trapus. Trapų aukštis bus pakoreguotas kitąmet, klojant trinkeles.
Smagu, kad nors ir vėžlio žingsniu, bet šiuos darbus pavyko atlikti dar šiemet. Sekantys darbai jau keliasi į ateinančius, 2019 metus.
Daugiau trumpų įrašų ir žinučių Facebook'e: https://www.facebook.com/lrknamas/
Visiems smagių švenčių ir sėkmingų visom prasmėm ateinančių metų!

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j