Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Sienų tinkavimas

Tinkuoti sienas nusprendėme po grindų betonavimo. Norėjau, kad būtų sumontuoti šildymo ir vandentiekio kolektoriai, sienose ir grindų šiltinimo sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdeliai ir viskas tvarkingai užsitinkuotų. Todėl buvo pasirinktas toks vidaus darbų eiliškumas.
Pirmosiomis liepos dienomis tinkuotojai jau objekte ir ruošiasi darbui.Kas sekate mano dienoraštį, tikriausia pamenate, kad vidines laukinių sienų siūles papildomai sandarinau Soudal Soudatight LQ mastika - Sienų sandarinimas. Nors mastikos instrukcijoje rašoma, kad tinkuoti ant jos galima niekuom papildomai nedengiant, tačiau tinkuotojai patarė siūles pertepti gruntu, - bus patikimiau. Taigi paėmėme štai tokio grunto ir per porą vakarų atlikau šią užduotį.
Iš pradžių sienos uždrebiamos tinku grubiai ir išlyginamos iki reikiamo storio. Paviršius, kol neapdžiūvęs, nelabai tvirtas, braukiant ranka byra tinko dalelės. Džiūdamas jis vis labiau kietėja.


Tinko storis gaunasi apie 1cm


Tada sienos dengiamos skysta tinko mase ir užtrinamos kol gaunasi maksimaliai lygus paviršius

Užtrintos sienos lieka džiūti ir kietėti. Kai jau žinomas sienos paviršiaus lygis, rozečių dėžutės įmontuojamos į tinko masę. Patalpose, kurių sienos klijuosis plytelėmis, rozečių dėžutės nemontuojamos. Jos bus sumontuotos tada, kai plytelės jau bus suklojuotos ir bus aiškus sienos paviršiaus lygis.Geros dvi savaitės ir sienos ištinkuotos. Paliekame jas džiūti ir jau planuojame perdangos šiltinimo darbus.
Jausmas malonus. Jau netik grindys tikrame lygyje, bet ir sienos ne blokeliai.
Darbais likau patenkintas. Sienos kvadrato ištinkavimo kaina gavosi 5€/m2 darbas + apie 2€/m2 medžiagos. Už rozečių ir jungtukų dėžučių "susodinimą" į tinką papildomai sumokėjau 150€ (viso 50 įvairių taškų). Jei kam reikės ištinkuoti sienas kalkiniu tinku Šiauliuose, galite kreiptis į tinkuotoją Irmantą telefonu 8 603 51665, rekomenduoju ;)

Komentarai

 1. Atsakymai
  1. Atsiprašau, apgavau truputį skubėdamas paskelbti įrašą. 5€ tik darbas. Medziagas dar skaiciuojam, bet nevirsys 2€/m2. Tai viso 7€/m2,kas manau yra labai normalu už kokybišką darbą ;)

   Panaikinti
  2. Sveiki,
   Kokios medžiagos įėjo į 2 EUR? Ar dėjote kampinius profilius kampams sustiprinti?

   Panaikinti
  3. Kampu nedejo. Medziagos - viskas kas reikalinga tinkui uzmaisyt ;)

   Panaikinti
 2. Su tinko liniuote ir kampainiu apėjot visas plokštumas/kampus?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Absoliuciai visu kampu neissliauziojau, bet kiek patikrinau su liniuote, tai lygios plokstumos. Meistrai su rekomendacijomis, nenores savo reputacijos gadinti, Šiauliai mažas miestas ;)

   Panaikinti
 3. Atskirai žaisti su dėžutėmis nevertėjo. Jei žinai, kad sienos panašiai lygios tai ir dedi beveik lygiai su blokeliais. Nes net ir centimetrą įgilintos dėžutės nesukeltų elektrikui problemų. Esu daręs ir kokių 3 cemų gylyje. Aišku tau jau ši info nereikalinga, bet gal kažkam bus naudinga žinoti.
  Klausimas. Kodėl buvo pasirinktas kalkinis tinkas? Dėl tvirtumo, papildomos šilumos/vėsumos akumuliacijos? Gal dar kokių priežasčių?
  Kaune kalbėjau su tinkuotoju, tai "stafkės" 7,5 € su medžiagomis (gipsinis tinkas), arba 5€ jei tik darbas. Tai tau tikrai pigiai padarė

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Klaipedoje dabar darome objeka, tai tinkuojam po 7eur vien tik uz darba (kalkinis tinkas, rankiniu budu). Pigiai cia padare. :)

   Panaikinti
  2. Kalkini rinkomes del tvirtumo ir siaip klasika, laiko patikrintas reikalas :)

   Panaikinti
  3. Atsiprašau, apgavau truputį skubėdamas paskelbti įrašą. 5€ tik darbas. Medziagas dar skaiciuojam, bet nevirsys 2€/m2. Tai viso 7€/m2,kas manau yra labai normalu už kokybišką darbą ;)

   Panaikinti
 4. Gipsinio niekam nelinkėčiau nors jo kaina ir išeiga ir mažiau spakliavimo bet jeigu vaikų žadama tureti sudoros sienas žiauriai... kalkiniu cementiniu arba kalkiniu tikrai tvirčiau. Prieš spakliuojant multifinish’u tenka tik spakliuot papildomai bet siaip viskas su juo ok. Kaina ne dėl medžiagų brangi pas kitus o dėl darbo. Su juo žymiai daugiau darbo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Siaip vistik pritarciau sitam teiginiui. Kitam namui sau nebesirinkciau gipsinio tinko.

   Panaikinti
 5. Ak tie lietuviai, nori lygių sienų, kaip stiklas... Mes gyvenam su gipskartoniu... visko jau yra, bet gi namai ne muziejus.

  Bet šiaip rašau dėl kitko ir visai ne į temą, visiškai negaliu skaityti jūsų dienoraščio telefone, užpuola net ne reklamos, o tariami virusai.... Turiu viską išjungti, kad vėl galėčiau narštyti po telefoną.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. pakentėkim iki gruodžio ;) https://lrknamas.blogspot.com/2018/04/apie-reklama-ir-centus.html

   Panaikinti
 6. 2019 metų tinkavimo sezone jau kvadrato kaina prasideda nuo 6€ tik už darbą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jo, pastebejau, kad su medziagom jau ~8 uz kvadrata praso. Gaila, kad uzsakovu algos taip sparciai nekyla :D

   Panaikinti
 7. Jeigu nieko prieš, mes norėtume pasidalinti kontaktais ir rekomendacijomis,jeigu kam reikėtų ateityje tinkuotojo Vilniuje. (Kalkiniu cementiniu tinku). Super kokybė, likom patenkinti darbu, rekomendavom dar vieniems ir taip pat tik geriausi atsiliepimai. Tad dalinames +37067069306 Gintaras. (Nuo Lidijos ir Jano) :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Iš nuotraukų tai sienos iš tinkuotos siaubingai o apie dėžučių sudėjimas trūksta žodžių.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ka jums atsakyt... Pavydas matyt, arba tiesiog neskiriat kalkinio ir gipsinio tinkavimo...

   Panaikinti
 9. Atsakymai
  1. Ka as cia tureciau pamatyt? Siulanciu paslaugas skelbimus skelbiu.lt?

   Panaikinti
 10. Kaip atrodo sudėtos dėžutės ir kokybiškas sienų tinkavimas

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m