Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Vandens gręžinys

Balandžio 25d. perpiet į objektą atvyko UAB "Artva" vyrai gręžti vandens gręžinio. Neseniai statybų bloge "Audriaus ir Rūtos pirmasis namas!" buvo išsamūs įrašai apie vandens gręžinio įrengima, ir jį įrenginėjo būtent UAB "Artva". Todėl į technines detales nebesileisiu, tuo labiau, kad objekte buvau tik trumpais momentais, - vyrai žino ką daro, priežiūros nereikėjo ;)
Blogas, kuriame aprašytas UAB "Artva" atliktas gręžinio įrengimas:
Vandens gręžinys (1 ir 2 etapai)
Vandens gręžinys (3 etapas)

Gręžėjai jau kieme:Numatomas gręžinio gylis ~50-55 metrai, tačiau Žemaitijoje-šiaurės Lietuvoje, dėl grunto ypatybių, gręžimo metras kainuoja brangiau, nei tarkime Vilniaus apylinkėse, taigi sutaupyti šioje vietoje nelabai pavyks :(
Per pusdieni vyrai pasiruošė techniką bei aikštelę gręžimui ir sekančia dieną iš ryto "leisis" su grąžtu gylyn.Gręžiniui numatytas D125 vamzdis. Apačioje, tas brūkšniuotas vamzdis (ten siauručiai tarpeliai), - filtras. Jis į gręžinį įleidžiamas pirmas.


Pilnai visame procese, kaip minėjau, dalyvauti negalėjau. Trumpai buvau užvažiavęs. Buvo išgręžta ~50 metrų ir pasiekti vandeningi sluoksniai. Didesnių akmenų nepasitaikė ir procesas, kaip minėjo vyrai, vyko sklandžiai ir be problemų. Tačiau gręžiama giliau, iki bus rastas sluoksnis be smulkių tirpių "dažančių" priemaišų.Atvažiavęs po darbo radau iš žemės kyšantį štai tokį vamzduką. Į žemę suleista 57 metrai vamzdžio. Į vidų ~30 metrų buvo įleistas siurblys ir pradėtas pompuoti lauk nešvarus vanduo.Šiam momentui gręžinys baigtas. Vyrai sakė, kad vanduo turetų būti neblogas, geležies ir sieros nėra, o kiek bus kalkių, pasimatys nupumpavus drumstus darbinius vandenis iki švarių. Palikome įjungtą siurblį pernakt. Ryt ryte vyrai užvažiuos patikrinti, bet siurblį dar paliks. Nusiurbinėsime su pertraukomis dar bent porą dienų. Tada bus imamas mėginys tyrimams ir t.t.
Bėga,kad ir drumstas, bet savas vandenėlis.


Ryte vandenėlis jau švarus.


Įrangą sumontuosime kiek vėliau. Lauksime gręžinio dokumentų su techniniais duomenimis bei vandens tyrimo išvadomis.

P.S.: Apie balandį atliktus darbus ir orientacines kainas parašysiu atskirą įrašą, - reikia tvarkingai susidėlioti visą informaciją ;)

Komentarai

 1. Sveiki, norėjau paklausti, ar čia pas jus žemaitijoje ar visur rekomenduojama išsiurbinėti vandenį pora dienų? Nes pas mane kai padarė gręžinį vandenį gal nepilną valandą siurbė ir viskas, tada paimė mėginį.

  Ir jeigu nėra geležies tai sveikinu, LT gręžiniuose dažniausiai būna padidėjęs geležies kiekis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Vakar kai siurbem, tai virs valandos buvau, - vanduo nesvarus bego. Gal siurblys silpnesnis, Bet vyrai sake, geriau pasiurbti pora dienu, tada bus tikresnis vanduo meginiui.
   Kiek ko yra, tyrimas tiksliai parodys. Dabar tik patys vyrai sake, is patirties, kad panasu, jog nera brudo, bent jau jei ir yra, tai nedaug

   Panaikinti
 2. Na aš eksploatuoju gręžinį 101 metro gylio. Iš patirties galiu pasakyti, kad "tikras" gręžinio vanduo nusistovėjo po kokių 3 mėn. naudojant buitiniu rėžimu. Rekomenduoju ( jei reikia ) ir apie filtrus galvoti ne anksčiau nei po 3-4 mėn.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Vadinasi gerai vyrai sake, kad pumpuociau ir per savaitgali, - artimesni busimam vandeniui tyrimams paims pirmadieni

   Panaikinti
 3. Na labai gerai kad tai sužinojau nes mano gręžėjai apie tai nieko nesakė :)
  O jų paimtas mėginys po ~1val pumpavimo buvo labai geležingas. Reikės papumpuoti keletą dienų ir vėl ištirti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Super!! Smagu kad grezinys jau ready!! Paciu geriausiu tyrimu!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dekui ;) Siandien vis pumpuoju. Palikus atjungta pastoveti ir paleidus, dar vis valosi, apie 15 min bega neskaidrus. Dar ir ryt siurbinesiu visa diena

   Panaikinti
  2. Gal yra tiesos. Nes as ir nepompavau tiek daug. Gal rodikliai bus dar geresni. Aisku labai palanku kad pas tamsta yra prudas;) lauksim tyrimo rez;)

   Panaikinti
 5. Gal zinote kokia varza buvo vandeningame sluoksnyje

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne, tokių techninių dalykų galvoj neužfiksavau. Pažiūrėsiu vakare gręžinio dokumentuose, ten daug info prirašyta, jei rasiu tokį parametrą, - parašysiu ;)

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j