Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Darbai įsibėgėja

Šiandien darbas name ir aplink jį tiesiog verda, - broliai šaunuoliai iš AFS Baltic nesėdi rankų sudėję.
Sklype šiandieną nuolat nebuvau, bet trumpai, fotografijų pagalba, apžvelgsiu, ką vyrai iškasė, paklojo ir užkasė.
Pakloti variniai vamzdeliai ir elektros kabelis būsimam šilumos siurbliui. Jie sukišti į D110mm santechninį vamzdį.
Nuo būsimo vandens gręžinio vietos į techninę patalpą atvestas vandens įvado vamzdis. Jis paklotas didesniame nei metras gylyje. Vėliau, aplink namą suformavus šlaitus, gylis, kuriame guli vamzdis bus dar didesnis. Tenpat iškarto paklotas ir elektros kabelis būsimos gręžinio įrangos užmaitinimui.Vandens įvadas ir nuotekos vandens filtrams techninėje patalpoje.


Atvestas pagrindinis elektros kabelis ir trys techniniai vamzdžiai (juos panaudos elektrikas, reikalingų kabelių prakišimui)  į pagalbinę patalpą, kur bus saugiklių blokai.

Dar paklotas ir kabelis orapūtei. Jis atvestas į tą pačia saugiklių patalpą.


Paklota nuotekų kanalizacija kamino kondensatui. Ji jungiasi prie nuotekų vandens filtrams. Vėliau bus prijungta prie garažo trapo ir bus nuvesta į lietaus kanalizaciją. Ši nuotekų sistema atskira ir nesiriša su gyvenamų patalpų nuotekų sistema.


Mano pageidavimu, nulinės kanalizacijos atšaka nuo virtuvės plautuvės iki pagrindinės magistralės permontuota panaudojant D110mm vamzdį.


Ryt nusimato nuotekų valymo įrenginio montavimas bei dujų atvedimas į namą bei pajungimas prie dujotekio. Gaila, pats neturiu galimybės dalyvauti, - šis procesas man labai įdomus.

Komentarai

 1. Dujos hibridiniam šilumos siurbliui ?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tik viryklei, maistui ruosti, nebent kokiu minciu ateity kiltu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kada dujų įvedimas atsipirks verdant sriubą? Kiek keistoka... Indukcinė kaitlentė daug pranašesnė visais atžvilgiais.

   Panaikinti
  2. Sis sprendimas visiskai neracionalus. Atsipirkimas abejotinas. Duju norim is "sveikuolisku" nuostatu, - tai uzgaida. Nuzprendem, kad balionai bus nepatogu, tai kadangi dujos salia, - atsivedem.

   Panaikinti
 3. Ar teisingai supratau, kad iki ESO skydinės atvedėte pagrindinį kabelį ir dar šalia tris techninius vamzdžius? Ką dar papildomai elektrikas gali pravedinėti nuo skydinės iki namo per tuos techninius vamzdžius, jeiu elektros kabelis jau nutiestas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ten dar bus elektra vartams, interneto ivadas ir dar kazkas (gal rezervinis, reiks elektriku paklaust, nes nebepamenu). Paprasciausia tie dalykai sueina i ta pati kampa mano sklype, prie skydines, ten musu atveju patogiausia siuos ivadus i namo skydeli pasidaryti.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Perdangos šiltinimas ir sandarinimas

Vos tik buvo baigtos  tinkuoti sienos , iškarto ėmėmės organizuoti perdangos šiltinimo darbus. Perdanga arba stogas, tai ta vieta, kurią reikia ypatingai gerai apšiltinti ir užsandarinti. Kas pamena fiziką, tikriausia žino, kad šiltas oras kyla į viršų, taigi esant nesandarumams bus neišvengiami šilumos nuostoliai. Svarstėme, kurią vatą naudoti šiltinimui, Knauf ar Paroc.  Pasitarus su namo statybininkais, pasirinkome Paroc, - geriau laiko formą, mažiau sukritusi, subjektyviai lyg tvirtesnė. Perdangos apačioje tvirtinsis folijuota PIR plokštė, tada tarp gegnių ir ant jų guldysis įprasta vata ir ant jos dar sluoksnis priešvėjinės vatos. Pagal projektą mūsų namas A klasės, tačiau viską darome taip, kad namas atitiktų A+ klasę. Kad išgauti A+ klasę atitinkančią šiluminę varžą, pakaktų štai tokio "buterbrodo": Nusprendėme, kad mūsų perdangos šiluminė varža turi atitikti A++ klasės reikalavimus. Gavome štai tokį "buterbrodą": 50mm folijuota PIR plokštė + 2x100m

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Elektros instaliacija

Balandžio 17d. susitikome su elektrikais ir pradejome elektros instaliacijos darbus. Pagrindinius kabelius norime pakloti po grindimis, taigi skubame pasidaryti elektros instaliaciją, kad neužvilkinti ateities darbų. Su elektriku Vaciu buvome susitike ir apsitarę jau prieš pusantro mėnesio, kai darbai dėl šalčių buvo sustoję. Šį elektriką man rekomendavo statybininkai, bei pažystama, kurios name elektros instaliaciją darė būtent Vacys, - tokios rekomendacijos gana patikimas garantas, kad žmogus išmano savo darbą ir yra puikus savo srities specialistas. Savo ruožtu dabar, kai darbai jau baigti, taipogi prisidedu prie gerų atsiliepimų apie šį meistrą. Jei kažkam reikės patikimo elektriko Šiauliuose, rekomenduoju: Vacys 8 603 01233 Turėjau pasiruošęs preliminarią schemą su numatomais taškais patalpose. Aptarėme ją, gavau pastabų bei patarimų, kas man labai patiko. Padarėme korekcijų, numatėme skydinių vietas. Taipogi namų darbams gavau informacijos ir patarimų dėl elektros išvadų į lauk