Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Darbai įsibėgėja

Šiandien darbas name ir aplink jį tiesiog verda, - broliai šaunuoliai iš AFS Baltic nesėdi rankų sudėję.
Sklype šiandieną nuolat nebuvau, bet trumpai, fotografijų pagalba, apžvelgsiu, ką vyrai iškasė, paklojo ir užkasė.
Pakloti variniai vamzdeliai ir elektros kabelis būsimam šilumos siurbliui. Jie sukišti į D110mm santechninį vamzdį.
Nuo būsimo vandens gręžinio vietos į techninę patalpą atvestas vandens įvado vamzdis. Jis paklotas didesniame nei metras gylyje. Vėliau, aplink namą suformavus šlaitus, gylis, kuriame guli vamzdis bus dar didesnis. Tenpat iškarto paklotas ir elektros kabelis būsimos gręžinio įrangos užmaitinimui.Vandens įvadas ir nuotekos vandens filtrams techninėje patalpoje.


Atvestas pagrindinis elektros kabelis ir trys techniniai vamzdžiai (juos panaudos elektrikas, reikalingų kabelių prakišimui)  į pagalbinę patalpą, kur bus saugiklių blokai.

Dar paklotas ir kabelis orapūtei. Jis atvestas į tą pačia saugiklių patalpą.


Paklota nuotekų kanalizacija kamino kondensatui. Ji jungiasi prie nuotekų vandens filtrams. Vėliau bus prijungta prie garažo trapo ir bus nuvesta į lietaus kanalizaciją. Ši nuotekų sistema atskira ir nesiriša su gyvenamų patalpų nuotekų sistema.


Mano pageidavimu, nulinės kanalizacijos atšaka nuo virtuvės plautuvės iki pagrindinės magistralės permontuota panaudojant D110mm vamzdį.


Ryt nusimato nuotekų valymo įrenginio montavimas bei dujų atvedimas į namą bei pajungimas prie dujotekio. Gaila, pats neturiu galimybės dalyvauti, - šis procesas man labai įdomus.

Komentarai

 1. Dujos hibridiniam šilumos siurbliui ?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tik viryklei, maistui ruosti, nebent kokiu minciu ateity kiltu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kada dujų įvedimas atsipirks verdant sriubą? Kiek keistoka... Indukcinė kaitlentė daug pranašesnė visais atžvilgiais.

   Panaikinti
  2. Sis sprendimas visiskai neracionalus. Atsipirkimas abejotinas. Duju norim is "sveikuolisku" nuostatu, - tai uzgaida. Nuzprendem, kad balionai bus nepatogu, tai kadangi dujos salia, - atsivedem.

   Panaikinti
 3. Ar teisingai supratau, kad iki ESO skydinės atvedėte pagrindinį kabelį ir dar šalia tris techninius vamzdžius? Ką dar papildomai elektrikas gali pravedinėti nuo skydinės iki namo per tuos techninius vamzdžius, jeiu elektros kabelis jau nutiestas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ten dar bus elektra vartams, interneto ivadas ir dar kazkas (gal rezervinis, reiks elektriku paklaust, nes nebepamenu). Paprasciausia tie dalykai sueina i ta pati kampa mano sklype, prie skydines, ten musu atveju patogiausia siuos ivadus i namo skydeli pasidaryti.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j