Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Sąramos ir monolitiniai sutvirtinimai

Apie sąramų betonavimo pradžią jau rašiau čia.
Tolimesni mūro baigimo darbai vyko taip pat sklandžiai.
Trečiąją mūrijimo savaitę, trečiadienį, buvo išlietos likusios sąramos virš langų ir vitrinų. Atrodo mažmožis, bet man labai malonu matyti tas suformuotas angas. Būsimo namo kontūrai vis labiau ryškėja :D Sekančią savaitę bus galima kviesti langų gamintojus UAB "Gipura" tiksliai jas išsimatuoti ir pradėti langų gamybą.

Jau trečiadienį buvo pradėta montuoti didžioji sąrama virš garažo, kuri bus apjungta su monolitiniu žiedu. Kaip buvau minėjęs, šiai sąramai panaudojome likusią gamyklinę rostverko armatūrą ja papildomai sutvirtindami dar keturiais armatūros strypais. Kaip matau, vyrai nesismulkino ir įkalė berods dvidešimtukus.


Prie šios armatūros, iš viršaus dar buvo prijungtas-sumontuotas monolitinio žiedo, einančio virš sąramos, armatūros karkasas. Šie abu mazgai buvo išlieti kartu, kaip vienas mazgas.

Penktadienį ši konstrukcija buvo užpilta betonu. Trečiąją mūrijimo savaitę buvo išlietos beveik visos saramos virš langų, garažo ir vidinių bei lauko durų. Šeštadienį buvo likusios neišlietos tik dvi vidinių durų sąramos. Tuopat metu šiektiek ūgtelėjo ir vidinės bei išorinės sienos. Priartėjome prie perdangos montavimo aukščio.

Prasidėjo ketvirtoji mūro darbų savaitė. Kadangi visos sąramos jau buvo išlietos, šią savaitę toliau iki perdangos lygio buvo keliamos išorinės ir vidinės sienos, įrenginėjamos monolitinės "pagalvės" sijoms bei monolitinio žiedo elementai.
Garažo vartų sąrama su monolitiniu žiedu:


Per šią savaitę buvo išlieti visi likę numatyti monolitiniai mazgai. Liks išlieti žiedą viršutinio stogo kraigo mūrlotui, bet tai bus atliekama kiek vėliau.
Kaip su statybininkais sutarėme sutvirtinti mūrą buvau jau rašęs šiame įraše. Pati monolitinių sutvirtinimo mazgų schemutė atrodo taip:


Mūro darbai artėja link baigiamosios stadijos. Manau baigiamieji mūrijimai bus atliekami paraleliai su perdangos ir stogo elementų įrenginėjimu. Ateinančią savaitę iki perdangos lygio turėtų būti pakeltos vidinės sienos, nes kaikur dar trūksta keletos blokelių eilių.
Savaitės pradžioje tiksliai išsimatuoti angas jau buvo atvažiavę langų gamintojai, taigi langų gamybos procesas jau irgi juda.
Taipogi jau buvo atvežta supjauta mediena perdangai, kurią impregnuosime antiseptikais vietoje.


Taigi, pamažu artėjame link stogo įrenginėjimo ;)

Komentarai

  1. Su praėjusiom šventėm ir ateinančiais naujais metais. Super kaip viskas dygsta ir auga ir manau jau mūras turėtų eiti į pabaigą, nes orai sąlyginai labai geri:) Šaltuko nematyti:)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Jus taipogi su praėjusiom ir ateinančiais!
    O taip, darbai vyksta ir dabar, tarpušvenčiu. Pildau naują įrašą. Darbuojamės jau "antrame" aukšte. Iškart po naujų čiupsim stogą ;)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j