Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Rudeniniai darbeliai sode

Paskutinis spalio sekmadienis pasitaikė be lietaus. Protarpiais netgi pavyko išvysti saulę, kas maloniai nuteikė ir kėlė nuotaiką. Nusprendžiau praleisti laiką gryname ore tuopat atlikdamas baigiamuosius rudens darbus sode.
Ilgokai svarsčiau, ar būtina balinti jaunų medelių kamienus. Pasirankiojęs informacijos internete bei pasikonsultavęs su "Žalia stotelė" konsultantu supratau, kad tai atlikti būtina. 
Koks vaismedžių kamieno balinimo tikslas? Jis saugo kamieno žievę nuo temperatūrų svyravimų ir nudegimų šaltomis bet saulėtomis žiemos dienomis bei ankstyvą pavasarį. Nudegimai pažeidžia medelio žievę, ji trūkinėja bei atsisluoksniuoja. Taipogi balinimas užkerta kelią kenkėjiškų vabzdžių lervoms slėptis medžio žievėje. 
Balinimui įsigijau štai tokį, jau paruoštą mišinį.


Pats balinimo procesas visiškai paprastas, tereikia paprasčiausiai teptuku nudažyti kamieną ir storesnių šakelių pagrindus. Kiek sudėtingiau buvo nudažyti senuosius, persodintus medelius. Jie neišgenėti (tai atliksiu pavasarį), todėl teko visaip landžioti tarp šakų, kad kruopščiai padengti reikiamus paviršius. Visai smagus užsiėmimas :) Baigus dažyti kamienus, užsiėmiau mulčiavimu. Įprastai mulčiavimas skirtas pamaitinti augalą, apsaugoti nuo piktžolių. Tačiau šis, rudeninis vaismedžių mulčiavimas skirtas nuo temperatūrų svyravimų apsaugoti medelio šaknis. Kadangi dekoratyvumo ir estetinio grožio nesiekiau, tai pasirinkau durpinį mulčą. Jis "vitaminingesnis", bus dviguba nauda. 


Kadangi dauguma medelių jauni ir jų šaknynas dar nėra plačiai išsidėstęs, apsiribojau 50-60cm diametro ploto mulčiavimu. Kiek plačiau mulčiavau senesnius medelius. Gavosi ~3-5cm storio "blynai". 
Suplanuoti darbai atlikti. Ir padirbėjau ir pailsėjau. Kai rankos dirba, smegenys ilsisi ;) 


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j