Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Priešistorė...

Kaip mūsų šeima tapom statybininkais?
Tiek aš, tiek mano žmona Lina, kilimo esame iš miesto, tačiau ryšio su gamta nesame praradę. Susiklosčius palankioms gyvenimo aplinkybėms, nedvejodami persikėlėme iš Šiaulių miesto centro į priemėstį - Ginkūnus. Čia puikus susisiekimas, daug erdvės, neišnaikinta žaluma. Tačiau ilgainiui pajutome, kad nors vieta ir puiki, bet tai nevisiškai tai, ko norėtume. Norėjosi daugiau nuosavos erdvės, kurioje galėtumėme tvarkytis tik savo nuožiūra. Beto ir sūnus Karolis paaugo, - jo privačiai erdvei bute ėmė stigti vietos. Taigi, buvo nuspręsta, kad laikas keltis iš buto į namą.
Kadangi jautėme, jog 5-6 arai nėra tai, ko mes norime, ėmėme žvalgytis į apylinkes rajone. Netgi turėjome mintį išsikelti į Anykščius, - buvome nuvykę apžiūrėti naujai statomos sodybos. Tačiau būtent po šios kelionės supratome, kad visiškoje atskirtyje nuo miesto nebūsim laimingi o ir į augančio sūnaus poreikius bendrauti su bendraamžiais reikia atsižvelgti.
Kadangi Ginkūnai, kaip gyvenama vieta mums puikiai tiko, ėmėme čia žvalgytis parduodamų mums tinkamų namų. Apie savas statybas minties nebuvo. Nei mes, nei mūsų artimieji patirties su namo statymu neturėjom, taigi ir pirmoji mintis atėjusi galvon buvo pastatyto namo pirkimas. Pavyko rasti mums tinkantį namą. Tai nutiko prieš metus. Sutarėme, kad savininkas išsikrausto o mes įsikraustome 2017m. kovą. Deja, savininkui nepavyko susitvarkyti asmeninių reikalų taip kaip jis norėjo ir atėjus laikui įvykdyti sandorį sužinojom, kad namas nebeperduodamas. Atgavome "netesybas" ir draugiškai išsiskyrėm.
Su mintimi, kad gyvensim name jau buvome taip susigyvenę, jog gaišti laiko ieškant mums tinkančio namo nebenorėjome. Nusprendėm, jog paprasčiau bus įveikti vidines baimes ir įsigijus tinkamą sklypą pasistatyti namus tokius, kokių norime.
Sutapimas ar ne, tačiau nepraėjus nei savaitei, žmona, vedžiodama šunį pamatė mums tinkamą sklypą, iš praeivių sužinojo, kas savininkai, bei pakabėjus su jais išsiaiškino, kad šie mielai sklypą parduotų. Ir pasirodo, kad vienas šalia kito yra 2 to paties savininko sklypai. Sutarus tinkamą kainą nupirkom abu ir tapom žemvaldžiais su beveik 0,5 hektaro (48+arų) pievos! 

Abu sklypai buvo tinkami statyboms, visi dokumentai tvarkingi. Negaišdami laiko ir tikėdamiesi dar šiemet pasistatyti "dėžutę", puolėme ieškoti architekto, kuris atsižvelgtų į mūsų pageidavimus ir galėtų kaip įmanoma skubiau paruošti dokumentus statybų leidimo gavimui.
Architektas buvo rastas, projektavimo darbai buvo atlikti gana sklandžiai ir svarbiausia laiku. Taigi, rugpjūčio pradžioje projektas pateiktas derinimui ir statybos leidimo gavimui, o rugpjūčio gale jau tikimės pradėt statybas.

Komentarai

  1. Sveiki,

    dar turiu klausimą šiek tiek offtopic'ą, susijusį su Blogo struktūra:) Niekaip nepavyko rasti el. pašto adreso, ar kažkokiu būdu parašyti privačiai, kad neteršti Jūsų blogo sienos:) Jei nesunku brūkštelkit kontaktinį el. paštą, aš brūkštelsiu Jums (domina kaip bloge padarote skiltį Temos ? per layout, gadget? Bet kurį naudoti ir kaip sutaginti temas?)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Angokraščių apdirbimas, palangės

Atsilaisvinus apdailininkų brigadai, su kuria buvome sutarę atlikti mūsų trobesio vidaus apdailą, kovo 19d. buvo atsivežti būtiniausi daiktai ir įrankiai, - startavome su vidaus apdailos darbais ;) Pirmame etape, kad būtų galima užsiimti sienų gražinimu, buvo įrenginėjamos lubos ir apdirbti langų angokraščiai. Angokraščių "priauginimui" panaudojome suomišką FINNFOAM kietą XPS. Ant langų profilių užsileido apie 2cm XPS'o. Apačioje buvo paliktas tarpelis palangės įstatymui. Išklijuota anga armuojama ir tinkuojama. Sudedami metaliniai apsauginiai kampai išorinių kampų apsaugai, tiek angokraščiams, tiek sienoms. Toliau sekė špakliavimas ir palangių įstatymas. Palanges pasirinkome vokiškas "Werzalit" laminuotos medžio drožlių plokštės, baltas (pieno baltumo). Turėtų būti pakankamai tvirtos, o kaip ekspluatuosis fakte, - laikas parodys. Aš buvau už kokybiškas baltas plastikines palanges, tačiau šiuo as

Šilumos siurblio oras-vanduo montavimas ir paleidimas

Praėjusią žiemą šildymo įrangos dar neturėjome, taigi patalpas šildėme tepalinio radiatoriaus bei rekuperatoriaus teno pagalba. Apie tai plačiau rašiau čia: Šildome namą neekonomiškai Šildymo reikalai - gruodis Žiema žiemužė - šildymas sausį Pasišildymai vasarį Kovą šildomės rekuperatoriumi Kaip šilumos šaltinis mūsų name, jau projektavimo stadijoje, buvo pasirinktas šilumos siurblys oras-vanduo. Netgi techninę patalpą projektavome tokio dydžio, kad kompaktiškai patalpintume būtent tokio tipo įrenginį. Konkretų šilumos siurblį teko išsirinkti jau komunikacijų vedžiojimo stadijoje, nes reikalingo diametro vamzdelius ir kabelius norėjome pasikloti po žeme, pravesdami po pamatu, kad nepažeistume namo sandarumo. Fotografijų, kaip buvo pakloti vamzdeliai ir kabeliai šilumos siurbliui yra šiame įraše: Darbai įsibėgėja Pirminiame variante rinkomės tarp Mitsubishi ir Nibe šilumos siurblių, norėjome kokybiško ir patikimo įrenginio. Abejų firmų įrenginiai nepigūs, bet tikimės, kad inv

Nulinė kanalizacija

Balandžio 9 diena. Orai gražūs ir saulėti. Pradedame darbus jau namo viduje. Iš pat ryto atvyko vaikinai iš AFS Baltic . Jų pagalba numatyta atlikti nemažai darbų, o pats pirmasis, - nulinė kanalizacija. Nulinės kanalizacijos įrengimui pasirinkome MegaPlast ir Pipelife vamzdžius. Pagrindinė šaka, - 160mm diametro vamzdis. Klozetams ir bide skirtas 110mm diametras. Plautuvėms panaudoti 50mm diametro vamzdžiai. Nulinės kanalizacijos schemutė: Darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Visi vamzdžiai buvo pakasti po rostverku, jo nepažeidžiant, tik išvadas į lauką kirto apšiltinimo "sijoną" maždaug 70cm gylyje po žeme. Išalas jau išėjęs, tačiau šiaurinėje pusėje, kur numatytas išvedimas į lauką, ten kur nebūna saulės, su juo dar teko pakovoti ir pasitelkti į pagalbą netgi perforatorių. Aukščiausias taškas - plautuvė virtuvėje: Aukščiausias taškas nuvestas pajungti į pagrindinę trasą. Pagrindinė trasa eina tiesiai per koridoriaus vidurį. Į j